Haberler

Chappie ‘Ben canlıyım’ diyor

Chappie‘nin yönetmenliğini ve senaristliğini Elysium: Yeni Cennet ve Yasak Bölge 9 gibi filmlerden hatırlayacağımız Neill Blomkamp üstleniyor. Chappie rolünde Sharlto Copley yer alırken Deon Wilson rolüyle Slumdog Millionaire‘den Dev Patel’i izleyeceğiz. Yapımda ayrıca, Hugh Jackman, Brandon Auret, Jose Pablo Cantillo gibi isimler yer alıyor.

Filmin konusu; Yakın gelecekte üretilen robot-polislerin görevi insanları tehlikeden korumaktır. Fakat robot-polis Chappie için durum farklılaşır. Suçlular tarafından kaçırılan Chappie, yeniden programlanır. Düşünceleri ve hisleri olan üstünzekalı robot Chappie artık insanlık için bir tehlikeye dönüşmüştür ve bazı çevrelerce yok edilmesi gerektiği düşünülür.

Bilim kurgu – gerilim türündeki yapım Chappie‘nin Birleşik Krallık için yayınlanan özel fragmanı için;

 

 

 

Gülfem Kıroğlu

Gülfem Kıroğlu

1992'nin Mayıs'ında dünyaya, 2009 Eylül'de İstanbul'a geldi. MSGSÜ Türk Dili ve Edebiyatı'ndan mezun oldu. Öğrenciliğe doyamadı ve aynı yıl Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'ne kayıt yaptırdı. Hayattaki uğraşı edebiyat, kültür-sanat ve sinema. Senaryo dersleri alıyor, bu filmleri nasıl çekiyorlar diye düşünüp duruyor. Sinemanın büyülü gerçekçiliğine inanıyor.

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum - "Chappie ‘Ben canlıyım’ diyor"

Bildir
avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
Mert
Ziyaretçi

Neill Blomkamp in filmografisi bana gore her yeni filmiyle biraz daha dusuyor.
Cok bilindik bir hikayeye yeni bir soluk getirmesi umidiyle izledigimiz “Chappie” de ne yazikki hic yaniltmadi.

Zaman kaybi…

wpDiscuz
Önceki yazı

Adrien Brody ve Hayden Christensen kardeş olurlarsa

Sonraki yazı

Words with Gods (2014)