DramaSinema Odaları

Words with Gods (2014)

orig-poster-wwg-portrait

Word with Gods ile 9 farklı coğrafyada geçen 9 farklı inanç, 9 heyecan verici yönetmenin kısa filmleriyle bir araya geliyor. Aborijin bir kadının geleneksel yöntemlerle bebeğinin doğumunu gerçekleştirmesiyle başlayan film, çarpıcı bir giriş yapıyor. Her bir din aşırılıklarıyla izleyiciye sunulurken, kısa hikayeler bizleri beyazperde karşısında inanç ve inançsızlık üzerine düşünmeye itiyor.

Aborijin Maneviyatı, Katoliklik, İslam, Musevilik, Budizm Şinto, Ortodoks Hristiyanlık, Umbanda, Hinduizm ve Ateizmin ele alındığı iki saatlik bu film, Guillermo Arriega’nın konseptiyle bir araya getiriliyor. Filmde Bahman Ghobadi’nin –sonradan uzun metrajı da yapılması planlanan- Sometimes Look Up filmi Yılmaz Erdoğan ile yönetmeni tekrar bir araya getiriyor.

 

Filmin Künyesi

Yönetmen: Guillermo Arriaga, Hector Babenco, Álex de la Iglesia, Bahman Ghobadi, Amos Gitai, Emir Kusturica, Mira Nair, Hideo Nakata, Warwick Thornton

Oyuncular: Yaël Abecassis, Demian Bichir, Richa Chadda, Yilmaz Erdogan

Gonca Gengonul
Gonca 1985 İstanbul doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü'nden 2008'de mezun oldu ve bankacılıkla başlayan kariyerine şimdilerde telekomünikasyon sektöründe Risk Yöneticisi olarak devam ediyor. Seyahat etmeyi ve spor yapmayı hayatının olmazsa olmazı sayar. Kitaplar ve sinema, çok sevdiği yeni insanlar tanıma arzusunu besler. Ve artık bütün bunların yanında bir sosyal medya filidir.

3 Comments

  1. Bu filmin dvdsini ya da linkini bulan bir arkadaş buraya bilgi bırakırsa çok makbule geçer. Yıllar oldu izleyemedik.

Yorum yaz