Haberler

Charlie Kaufman’ın Anomalisa’sından İlk Fragman

2008’deki ilk yönetmenlik denemesi Synecdoche sonrası tekrar beyaz perdeye dönmeye hazırlanan Charlie Kaufman, bu defa stop motion tekniğiyle çekilen bir animasyonla karşımızda.

anomalisa

Spike Jonze’a Being John Malkovich ve Adaptation’da, Michel Gondry’ye de Eternal Sunshine of the Spotless Mind’da yazdığı senaryolarla eşlik eden Charlie Kaufman, bu defa Duke Johnson’ı da yanına alarak yönetmenlik koltuğuna oturuyor. Anomalisa isimli film,, hayatın anlamsızlığından bunalmış olan bir adamın yeni tanıştığı bir kadınla birlikte tekrar heyecanı keşfetmesini konu alıyor. Paramount Pictures tarafından ilk fragmanı yayınlanan animasyonun ana karakterlerin seslendirmelerini ise Tom Noonan ve Jennifer Jason Leigh üstleniyor.

Charlie Kaufman tarafından yazılan “Francis Fergoli” adlı bir oyundan esinlenilen Anomalisa, 30 Aralık’ta gösterime girecek. Film yönetmenin eşsiz hayal gücünden örnekler sunarak izleyenleri büyülemeye hazırlanıyor

Betigül Küçük

Betigül Küçük

1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Gezici Festival’de 21. Yıl Sürprizi: Sinemada Caz

Sonraki yazı

Gönül Yarası (2004)