Haberler

Colin Trevorrow’un Star Wars Öncesi Süprizi: The Book Of Henry

Işın kılıçları ve dinozorlar arası bulduğu kısa arada, yönetmen Colin Trevorrow 11  yaşında bir dahinin hikayesi ile beyaz perdeye dönüyor. Bu yaz gösterime girecek olan The Book of Henry, bize bir aile dramasının yanında pek çok şey daha vaad ediyor.

Bu yıl Stephen King‘in O kitabının uyarlamasında da izleyeceğimiz Jaeden Lieberher, hikayenin kahramanı Henry Carpenter’ı canlandırıyor. Annesi Susan’nın(Naomi Watts) en büyük yardımcısı olan Henry, tahmin edebileceğimiz gibi 11 yaşındaki bir çocuktan beklenmeyecek olgunluğa sahip bir dahi.

Henry’nin günleri geleceğine yatırım yapmakla ve ev ekonomisi ile geçerken komşu kızı Christina’nın(Maddie Ziegler) sakladığı bir şeyler olduğunu fark eder. Christina’yı takip etmeye başlayan Henry komşu kızındaki bu garipliğin üvey babası ile ilgli olduğunu kısa sürede çözer.

Christina’yı kurtarma planına girişen Henry, zekasını ilk kez kötüye kullanır ve üvey baba için bir süikast planı hazırlar. Ancak bu plan için annesi ve kardeşinin yardımına ihtiyacı vardır. Annesi Susan’ı yan evde neler döndüğü konusunda ikna etmesi uzun sürmeyen Henry bizi kitabının içinde gerilim dolu bir masalın içine sürüklüyor.

Gregg Hurwitz tarafından kaleme alınan filmin yönetmeni bu tür gerilimlerle arasının iyi olduğunu bildiğimiz Colin Trevorrow. The Book of Henry‘nin vizyon tarihi ise 16 Temmuz 2017 olarak açıklandı.

Çisel Bozar

Çisel Bozar

1993 doğumlu ve Kadıköylü. Kimya ile geçen lisans hayatını diplomayı aldığı an terk etti. Şu an Kadir Has Üniversitesi’nde Sinema ve Televizyon yüksek lisans yapıyor. Yazar ve çeker. Angelopoulos'u çok sever.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Önceki yazı

Kadından Filmler

Sonraki yazı

Emir Erim Ramazan… Seni Hiç Unutmayacağım!