Haberler

Daniel Day-Lewis Oyunculuğu Bıraktı!

Dünyaca ünlü İngiliz Aktör Daniel Day-Lewis, 3 Oscar ödülü ile taçlandırdığı, başarılarla dolu oyunculuk kariyerini sonlandırdığını açıkladı.

There Will Be Blood, In the Name of the Father, Lincoln, Gangs of New York ve The Last of the Mohicans gibi filmlerle, sinema tarihinde güçlü bir yer edinen İngiliz aktör, profesyonel oyunculuk kariyerini sonlandıracağını açıkladı.

Herkesi şaşırtan bu karar ile ilgili hiçbir neden belirtmeyen aktör, basın sözcüsü Leslee Dart aracılığı ile yaptığı açıklamada;

Daniel Day-Lewis, artık oyuncu olarak çalışmayacak. Yıllardır çalıştığı iş arkadaşlarına ve seyircilerine minnettarlığını sunuyor. Bu karar özel nedenlerden dolayı verilmiş bir karar. Daniel, bu karar ile ilgili herhangi bir özel neden açıklamayacak” ifadelerinde bulundu.

There Will Be Blood, Lincoln, My Left Food ile en iyi aktör Oscar’ı kazanan Daiel Day-Lewis, bu ödülü 3 kez kazanan ilk aktör ünvanına sahip. Kariyerinde, biyografik eserlere taşıdığı üstün performans ile göz dolduran aktörün aynı zamanda 2 Oscar adaylığı, 2 Golden Globes ve 3 Bafta ödülü bulunuyor.

Veda Filmi; Phantom Thread

Daniel Day-Lewis’in kariyerinde rol alacağı son film, 25 Aralık’ta vizyona girecek Paul Thomas Anderson‘ın yönettiği  Phantom Thread olacak.  Gerçek bir hikayeden uyarlanan film, 1950’lerde Londra’nın moda hayatını anlatıyor. Kraliyet ailesi dahil olmak üzere, İngiltere’nin yüksek zümrelerine hizmet veren modacı Charles James‘in biyografisini aktaran filmde, Daniel Day-Lewis’i sinemada son kez izleyeceğiz.

Erdi Köseoğlu
Eskişehirli. İlk göz ağrısı ‘’tiyatro’’. Selçuk Üniversitesi’nde, amatör olarak oyun yazarlığı ve oyunculuk yaptı. Okulu bitirdikten sonra gözünü, çok sevdiği sinemaya dikti. Şu an, Marmara G.S.F.’nde Sinema öğrencisi. Güzel filmler çekip insanlarla paylaşmak istiyor. Deniz’in balı. Elif’in kardeşi. Ekin’in her şeyi.

Yorum yaz