Bi'DünyaHaberler

David Bowie’nin Sanat Koleksiyonu Açık Arttırmada

Dünyanın en büyük açık arttırma şirketlerinden biri olan Sotheby’s, geçtiğimiz Ocak ayında hayatını kaybeden ünlü sanatçı David Bowie’nin 380 eserden oluşan sanat koleksiyonunu açık arttırmaya çıkarıyor.

1401x788-GettyImages-71087851

Özellikle Modern İngiliz Sanatı ve 2. Dünya Savaşı sonrası döneme ilgi duyan Bowie’nin koleksiyonu Damien Hirst‘ten Frank Aurbach‘a geniş bir seçkiyi kapsıyor. Açık arttırmanın gözdesi ise, Jean-Michel Basquiat‘nın 1984 tarihli resmi Air Power. Bowie’nin 1995 senesinde 120.000 dolara aldığı bu tablonun açık arttırmada 3.5 milyon dolara gidebileceği tahmin ediliyor.

Bowie’nin sanat koleksiyonu önce 20 Temmuz-9 Ağustos tarihleri arasında Sotheby’s’in Londra şubesinde, ardından Los Angeles ve New York ve Hong Kong’ta sergilenecek. Turnesini Ekim ayında bitirecek olan koleksiyon 10 Kasım‘da alıcılarını bulacak.

Betigül Küçük

Betigül Küçük

1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

“Güneşin Sofrasında-Nazım ile Brecht” Mahmut Paşa Konağı’nda

Sonraki yazı

Hafızalara Kazınan Filmlerden Düşük Poligon Gif'leri