KomediSinema Odaları

Don Jon (2013)

Fil'm Hafızası Puanı: 6,00 1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan
Loading...

Don_Jon_PosterGerek ailesi, gerek inancı, gerekse kadınlarla olan ilişkileri olsun Jon, hayatındaki her türlü deneyimi nesneleştirmiş birisidir: Lüks arabası, her hafta ailesine ve kiliseye yaptığı rutin ziyaretleri ve her gece gittiği kulüpte gözüne kestirdiği kadınlarla yaşadığı tek gecelik ilişkileri… Bunlara rağmen hayatın ona sunduğu hiçbir gerçek deneyimde aradığı tatmini yakalamayı başaramaz. Onu gerçekten tatmin eden tek bir şey vardır: Yalnızken bilgisayar başında gerçekleştirdiği porno ritüeli. Fakat hiç beklemediği bir anda hayatına girecek birbirinden farklı iki kadın, Jon’un hayata, aşka ve sekse bakışını tamamen değiştirecektir. Looper (2012), (500) Days of Summer (2009) ve Inception (2010) gibi filmlerdeki başarılı performansıyla tanıdığımız Joseph Gordon-Levitt’in bu ilk yönetmenlik denemesi, bir yandan bize günümüzdeki hayat bağlarımızı sorgulatırken, bir yandan da kadın-erkek ilişkilerine farklı bir bakış açısı getiriyor.

 

 

Filmin Künyesi

Yönetmen: joseph gordon-levitt
Oyuncular: joseph gordon-levitt, scarlett johansson, julianne moore, anne hathaway, channing tatum, meagan good, cuba gooding jr., glenne headly
Mustafa Koca

Mustafa Koca

86 yılında bir mart gecesi dünyaya geldi. Okumayı ilk kez Orhan Veli şiirleriyle sevdi ve küçük yaşında sözcüklere sevdalandı. Filmlerin büyüsüne ise lisede kapıldı. Üniversite eğitimini Anadolu Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümü’nde aldı. Bugüne kadar film setlerinde asistanlıktan senaryo yazarlığına kadar birçok alanda çalıştı. Hiç bisiklete binmedi, binmeyi öğrenmedi.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Soundtrack / 127 Hours

Sonraki yazı

Soundtrack / Gummo (1997)