Haberler

Dune’un Kötü Karakteri Stellan Skarsgard

Stellan Skarsgard, Timothee Chalamet, Rebecca Feguson ve Dave Bautista’dan sonra Dune’un oyuncu kadrosuna katılan yeni isim oldu.

Image result for stellan skarsgård

Dune, Frank Herbert‘in bilim kurgu klasiği sayılan aynı isimli romanının bir uyarlaması. Filmin yönetmenliğini Arrival ve Blade Runner 2049 filmleriyle bilinen Denis Villeneuve gerçekleştirecek. Dune’un senaryosunu Villeneuve, Eric Roth ve Jon Spaihts birlikte kaleme aldı. Ayıca Villeneuve, Mary Parent ve Cale Boyter ile Dune‘un yapımcılığını da gerçekleştiriyor.

Ünlü bilim kurgu romanı Dune, Atreides adındaki soylu bir ailenin gücünü kaybetmesini ve Arrakis adında terk edilmiş bir gezegeni ailenin kontrol altında tutma çabasını konu alıyor.

Image result for stellan skarsgård roles

Skarsgard, Dune‘da filmin kötü karakteri Baron Harkonnen olarak karşımıza çıkacak. Baron Harkonnen‘in ailesi gezegenin önceki sahibi. Bu nedenle bu iki soylu aile arasında bir sert bit çekişme var.

Skarsgard son zamanlarda Mamma Mia! Here We Go Again, Thor ve Avengers  gibi ses getiren farklı yapımlarda da rol almıştı.

 

 

 

 

 

 

 

Elif Ege Taneri
21 Ekim 1994’te Kadıköy’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştimenliği ve Dramaturji bölümü ile çiftanadal yapmış olduğu Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümüden mezun oldu. Edebiyatla, oyunculukla, sinemayla ve dramaturjiyle ilgili. Öğrenmeyi ve yeni şeyler keşfetmeyi seviyor.

Yorum yaz