Haberler

Emma Watson Little Women’ın Kadrosunda

Emma Watson Little Women'ın Kadrosunda

Lady Bird’in (2017) yazarı ve yönetmeni Greta Gerwing, Louisa May Alcott’un ünlü romanı Little Women (Küçük Kadınları) sinemaya yeniden uyarlıyor. Filmin oyuncu kadrosundaki yıldız isim Emma Stone’ken yoğun temposu nedeniyle onun yerine başrolde Emma Watson yer alacak.

Greta Gerwing, romanı hem yeniden senaryoya uyarladı hem de filmin yönetmenliğini üstlendi. Gerwig’in etkiliyici isimler oluşan oyuncu kadrosunda Merly Streep, Laura Dern, Saorise Ronan, Timothée Chalamet, James Norton ve Florence Pugh yer alıyor.

Emma Watson filmde kız kardeşlerden Meg March’ı canlandıracak. Louisa May Alcott‘un romanı Little Women March kardeşlerin Amerika İç Savaşı’ndaki hayatlarını konu alıyor.  Romanın birden çok sinema ve televizyon uyarlaması yapıldı.

 

Elif Ege Taneri
21 Ekim 1994’te Kadıköy’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştimenliği ve Dramaturji bölümü ile çiftanadal yapmış olduğu Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümüden mezun oldu. Edebiyatla, oyunculukla, sinemayla ve dramaturjiyle ilgili. Öğrenmeyi ve yeni şeyler keşfetmeyi seviyor.

Yorum yaz