Biyografi / TarihSinema Odaları

Experimenter (2015)

Fil'm Hafızası Puanı: 7,20 1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan
Loading...

Ünlü ruhbilimci Stanley Milgram’ın ünlü Milgram deneyini anlatısının merkezine koyan Experimenter, psikoloji ve sosyolojiye ilgi duyanların kaçırmaması gereken türde bir film.

Milgram’ın otorite ve itaat etme üzerine gerçekleştirdiği deneyler insan doğasının farklı bir tarafını gün yüzüne çıkarır. Özellikle İkinci Dünya Savaşı sonrası Nazi askerlerinin birçoğunun işlediği suçları emir-komuta zinciriyle savunmaları, Milgram deneylerinin çıkış noktasını oluşturur.

Sosyal psikolojinin öncülerinden sayılan Stanley Milgram’ın eşi Alexandra ile olan ilişkisine de kâfi miktarda yer veren film özleyenlerine bir tutam Winona Ryder da sunuyor.

Filmin Künyesi

Yönetmen: Michael Almereyda
Oyuncular: Peter Sarsgaard, Winona Ryder
Can Bediroğlu

Can Bediroğlu

Ekim 94’te Gaziantep’te doğdu. YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden manasız bir zamanda mezun oldu. Geleceği üzerine bazı plan, programlar yaparken Fil’m Hafızası’nda da ufak tefek şeyler karalamaya başladı. Huzurlu ve sakin bir hayatın peşinde. Oyunu iki yönlü oynayabilen orta saha oyuncuları, film-noir ve İngiliz mizahı özel ilgi alanları arasında.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

5 Mayıs'ta Vizyonda!

Sonraki yazı

Quiz Show (1994)