Haberler

Ghost in the Shell’den Posterler Yayımlandı!

Scarlett Johansson’ın başrolde olduğu, Rupert Sanders’in yönetmen koltuğunda yer aldığı Ghost in the Shell’den, Johansson ve fragmanda görülen robotik geyşanın yer aldığı iki yeni poster izleyicinin beğenisine sunuldu.

İlk olarak 1989’da yayımlanan Masamune Shirow‘un mangasına ve 1995 yapımı animeye dayanan film, gelecekte Section 9 olarak bilinen siber terörizm biriminin hikâyesini konu ediniyor. Hikâyeye göre birçok insanın bir çeşit sibernetik iyileştirmesi vardır; ancak Binbaşı (Johansson) cyborg bir cesettir. En tehlikeli suçluları durdurmakla görevli Section 9, tek amacı Hanka Robotic’in siber teknolojideki ilerlemelerini ortadan kaldırmak olan bir düşmanla karşı karşıya kalacaktır.

Oyuncu kadrosunda Takeshi Kitano, Juliette Binoche, Pilou Asbæk, Kaori Momoi, Chin Han, Danusia Samal, Yutaka Izumihara, Tuwanda Manyimo ve Rila Fukushima’nın da yer aldığı Ghost in the Shell’in Mart ayında vizyona girmesi bekleniyor.

 

Gözde Bertuğ
İstanbul’da doğdu, orda büyüdü. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra farklı sektörlerde çalıştı, çalışıyor. Çeşitli sivil toplum kuruluşları, dernek ve vakıflarda gönüllü olarak çalıştı, çalışıyor. Haritalar, notalar, sosyal sorumluluk projeleri, yeni yerler ve yepyeni yüzler en sevdiği şeyler. Sinemaya da bayılıyor, o yüzden burada.

Yorum yaz