Bi'DünyaHaberler

“Harry Potter and Cursed Child” Çok Yakında Raflarda!

Sadece ABD’de 8 Milyon satarak ulaşılması güç bir rekora imza atan 7nci kitabı Harry Potter ve Ölüm Yadigârları’ndan sonra Rowling’in yeni kitabı “Harry Potter and The Cursed Child”, Harry Potter’ın doğum günü olan 31 Temmuz’da raflarda yerini alıyor.

cursed child

İngiltere’de Palace Theater’da, John Tiffany‘nin yönettiği tiyatro oyunu 7 Haziran’da beri oynanmakta ve seçici medya tarafından oldukça yüksek puanlamalaralmak. Yazar J.K. Rowling, hayranlarından gelen yoğun istek üzerine bu tiyatro metnini kitaba çevirdi.

Okuyucular ve izleyiciler olarak,  Harry karakterini en son Hogwarts Savaşı’ndan 19 yıl sonra 9 3/4 Platformunda çocuklarına el sallarken gördük. Şimdi ise aradan geçen bunca zaman sonrasına tanık olacağız.

Kitap 31 Temmuz‘da Türkiye’de de raflarda olacak ancak Türkçe’ye çevirisi için henüz kesinleşmiş bir tarih yok.

Melike Kavcıoğlu
Küçüklüğünde bir pazar babasının onu Harry Potter ve Felsefe Taşı filmini izletmeye götürmesiyle başladı hayatı. İlk 30 dakikasını kaçırdığı bu film onun kişiliğini ve hayallerinin büyük bir parçasını oluşturdu. Geceleri gizlice yatağından kalkıp ailesinin izlediği filmleri salon kapısının arkasına saklanarak izledi. Şimdi ise Koç Üniversitesi'nde felsefe okuyup istediği zaman özgürce film izlemenin keyfini yaşıyor.

Yorum yaz