Bi'DünyaHaberler

Hiatus Kaiyote 13 Kasım’da Salon İKSV’de!

hiyatus kaiyote

Son dönemin neo-soul müziğinin en güçlü seslerinden biri olan Hiatus Kaiyote 13 Kasım’da Salon İKSV’ye geliyor. 2011 yılında kurulduktan Sonra “Nakamarra” şarkısıyla Grammy adayı olan ve geçtiğimiz mayıs ayında çıkardığı “Choose Your Weapon” ile en iyi notları toplayan grup, aksak ritimleriyle soul müziğin geleceği olarak görülüyor. Grubun sesi ve yüzü olan Nai Palm’ın rengârenk tarzı ve eşsiz vokaliyle gerçekleşen unutulmaz canlı performansı geçtiğimiz yaz Garanti Caz Festivali’nin kapanışında zevkle izlenmişti.  Nai Palm’ın en büyük ilham kaynakları arasında Michael Jackson, Björk, Billie Holiday gibi isimler var.

13 Kasım’da önce elektronik indie müzik grubu 123 ile müzik kariyerine başlayan Lara Di Lara’nın yumuşak vokallerini sonra Hiatus Kayiote’nin aksak ritimlerini dinlemek için sizi buraya alalım.

21.00: Lara Di Lara

22.10: Hiatus Kaiyote

Betigül Küçük
1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Yorum yaz