Drama

Il Capitale Umano (2013)

Fil'm Hafızası Puanı: 0,00 1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan
Loading...

Il-capitale-umanoAmerikalı yazar Stephen Amidon’ın aynı adlı romanından uyarlanan film, karlı bir gecede yaşanan kaza minvalinde yaşananları 3 farklı bakış açısıyla gözler önüne serer. Bu çoklu anlatım aynı zamanda bireylerin bulunduğu sosyal zümreler açısından da farklılık göstererek çok yönlü analiz yapmamızı sağlar. “İnsan hayatının değeri nasıl ölçülür? Zümrelere göre değişir mi?” gibi soruları sordurtmayı başaran film hem İtalya’nın mevcut sosyo-ekonomik sistemine hem de günümüzdeki bireysel faydacı zihniyetlere yalın bir eleştiri niteliği taşımakta.

Paolo Virzì’nin bu dikkat çeken yapımı; 2014 David Di Donatello Ödülleri’nde en iyi film, en iyi senaryo dahil toplamda yedi dalda ödül kazanırken, 2014 Tribeca En İyi Kadın Oyuncu ödülü de Valeria Bruni Tedeschi’nin olmuştur.

Filmin Künyesi:

Yönetmen: Paolo Virzì

Oyuncular: Fabrizio Bentivoglio, Matilde Gioli, Valeria Bruni Tedeschi, Luigi Lo Cascio

Duygu Dedeoğlu

Duygu Dedeoğlu

83' Haziran'ında doğdu. Anadolu Üniversitesi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler Bölümü'nü bitirdi. Fotoğraf ve sinema sevgisinin verdiği enerji ve iştah ile hep daha çok öğrenmek daha çok araştırmak istiyor. Film izlemenin bireyin estetik anlayışının gelişmesinde önemli rol oynadığını düşünüyor. Şu aralar İtalyan Sineması'nda kaybolmuş durumda. İleride sinematografi ile ilgili eğitim alma arzusunda. Gündeminde her daim bir tutam kedi bir tutam seyahat bir tutam müzik var.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

3 Temmuz'da Sinemalarda!

Sonraki yazı

Starter for 10 (2006)