Haberler

İstanbul Film Festivali Ve Mubi İşbirliğiyle Junun Özel Gösterimi

Galasını New York Film Festivali’nde, dünya prömiyerini ise MUBI’de yapan Paul Thomas Anderson imzalı JUNUN, İstanbul Film Festivali ve MUBI işbirliğiyle 28 Ekim Çarşamba günü 21.30’da tek gösterimle Kadıköy Rexx Sineması’nda olacak.

junun

Junun, Paul Thomas Anderson’ın Radiohead gitaristi Jonny Greenwood ve İsrailli müzisyen Shye Ben Tzur eşliğinde Hindistan’ın kuzeyindeki Racastan’a yaptığı yolculuğu ve bir albüm kaydını konu ediyor. 2015 baharında, Shye Ben Tzur, Paul Thomas Anderson ve Jonny Greenwood, “Rajasthan Express” müzisyenleri tarafından Hindistan’ın kuzeyindeki Mehrangarh Kalesi’nde ağırlandı. Amaçları, 15. yüzyıldan kalma bu kalede, Radiohead’ın yapımcısı Nigel Godrich’ın yardımlarıyla, Hindistan’ın dört bir yanından değerli müzisyenlerin katılımıyla, müzisyen, besteci ve şair Ben Tzur’un albümü üzerinde çalışmaktı. Grubun kalenin içinde kurulan stüdyoda geçirdikleri üç haftalık süreçte aynı adlı bir albüm ve bir film, yani “Aşkın Deliliği” Junun ortaya çıktı.

Bu özel gösterimin biletleri, Biletix, ana gişe İKSV ve gösterim günü 10.30-21.30 arasında Rexx Sineması’nda satışa sunuluyor.

Mustafa Güler

Mustafa Güler

1985 Denizli doğumlu. Süleyman Demirel Üniversitesi Elektronik Haberleşme Mühendisliği mezunu. Aynı bölümün Yıldız Teknik Üniversitesi ‘nde olanında master öğrencisi. Telekomünikasyon sektöründe kendi mesleğiyle iştigal ediyor. İstanbul'a ısınamayan Egelilerden. Progressive Rock tutkunu, Ege ve Orta Anadolu türküleri araştırıcısı, askeri tarih ve uluslararası ilişkiler meraklısı. Akdeniz ve Latin sinemasını estetik buluyor ve kendine yakın hissediyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Atilla Dorsay’dan "Efsaneler ve Renkler" Fotoğraf Sergisi!

Sonraki yazı

“Fortunately, The Milk” Johnny Depp ve Edgar Wright’i Bir Araya Getiriyor!