DramaSinema Odaları

Itsi Bitsi (2014)

Fil'm Hafızası Puanı: 0,00 1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan6 Puan7 Puan8 Puan9 Puan10 Puan
Loading...

itsi_bitsi_afis34. İstanbul Film Festivali’nin ‘Uluslararası Yarışma’ kategorisinde Türkiye’de gösterilen Itsi Bitsi, Ateş ve Citroen (2008) ve Prag (2006) gibi övgüler toplayan filmlerin yönetmeni olan Ole Christian Madsen tarafından yönetilmiş, 2014 yapımı bir Danimarka filmidir.

60’lı yıllar, bir neslin her gününü son günü gibi yaşadığı yıllardır. Kahramanımız Eik Skaløe (Joachim Fjelstrup), aktivist bir gençtir ve kendisi gibi aktivist olan Iben’a (Marie Tourell Søderberg) atıldıkları nezarette aşık olur. Fakat Iben, özgür aşka inanmakta ve kimseye karşı bağlılık duymamaktadır. Çaresiz Eik, şair, yazar ve şarkıcı kimlikleriyle dünyanın çeşitli yerlerinde, bir çok hemcinsi ile mücadele içerisine girerek Iben’ın sevgisini kazanmaya çalışır. Yenilgiyi kabul ettiğindeyse, Itsi Bitsi’si olmadan doğunun rüya şehri Nepal’e dönüşü olmayan yolculuğuna çıkar.

Madsen’in yedinci kurmaca filmi olan bu epik aşk hikayesi, izleyenlere 1960’ların karşı kültürünü doyasıya hissetttirecek.

Filmin Künyesi

Yönetmen: Ole Christian Madsen

Oyuncular: Joachim Fjelstrup, Marie Tourell Søderberg

Gonca Gengonul

Gonca Gengonul

Gonca 1985 İstanbul doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü'nden 2008'de mezun oldu ve bankacılıkla başlayan kariyerine şimdilerde telekomünikasyon sektöründe Risk Yöneticisi olarak devam ediyor. Seyahat etmeyi ve spor yapmayı hayatının olmazsa olmazı sayar. Kitaplar ve sinema, çok sevdiği yeni insanlar tanıma arzusunu besler. Ve artık bütün bunların yanında bir sosyal medya filidir.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Natalie Portman Korku Filmi Planetarium’un Başrolünde

Sonraki yazı

You’re Not You (2014)