Haberler

İzmir Kısa Film Festivali’ne başvuru yağdı: 87 ülkeden 1591 film…

Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali’ne başvurular sona erdi. Festivale, aralarında İran, Almanya, İtalya, Küba, Porto Riko, ABD, Kore, Yunanistan, Japonya, İsviçre, Venezuela gibi ülkelerin bulunduğu 87 ülkeden 1591 film başvurdu.

Print

Sinemaseverlerin heyecanla beklediği Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali’nefilm başvuruları tamamlandı. Animasyon, belgesel, deneysel ve kurmaca kategorilerinde yarışmak üzere;aralarında İran, Almanya, Ermenistan, İtalya, Küba, Afganistan, Japonya, Yunanistan, Kore, Porto Riko, İspanya, İsviçre, ABD, Mısır, Çin, Kırgızistan, Rusya, Venezuella, Fransa, Irak, Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelerin bulunduğu 87 ülkeden 1591 filmin başvurduğu festival, 17-22 Kasım tarihleri arasındaFransız Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Festivali tüm şehre yaymak üzere, yerel yönetimler ve üniversitelerle işbirliği sağlandı. Festival kapsamında400’ün üzerinde film İzmirli sinemaseverlerle buluşacak. Yapılacak olan etkinlikler, söyleşiler ve atölyeler içinse çalışmalar sürüyor.

Bu yıl 16.kez düzenlenecek olan İzmir’in kesintisiz devam eden tek film festivali olan Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali’nintüm şehre yayılması, geçen seneki ilginin korunması ve daha çok filmin daha çok izleyiciye ulaşması için yerel yönetimler ve üniversitelerle işbirliği sağlandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Konak, Buca, Bornova ve Karşıyaka Belediyeleri’nin desteklediği festivalde, filmler ana gösterim salonu olan Fransız Kültür Merkezi’nin yanında Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde de gösterilecek. AyırcaEge Üniversitesi, İzmir Üniversitesi, Yaşar Üniversitesi, Katip Çelebi Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi, 9 Eylül Üniversitesi ve Gediz Üniversitesi’nde de film gösterimlerinin yapılacağı festivalde 400’ün üzerinde film sinemaseverlerle buluşacak.

Dünya festivallerinde yarışan ve gösterilen filmlerden yapılacak olan seçkilerin de yer alacağı festivalde, ön jüri elemesinden geçerek finale kalan filmlerin belirlenmesiyle, jüri ve festivalin detaylarının da açıklanması bekleniyor.

Yeşim Kaya

Yeşim Kaya

24 Mart 1993 İzmir'de doğdu. Koç Üniversitesi Tarih bölümü öğrencisi. Yağlı boya resim yapıyor ve çizim dersleri alıyor. Tiyatro kulübüyle ya da alanında lider kadınlarla çalışmak en az ders takvimi kadar yoğun ama bir o kadar da sevdiği işler. Kimliği olan yerlerde nefes almayı seviyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Mustang Fransa'nın Oscar Aday Adayı!

Sonraki yazı

Leyla Alaton Koleksiyonu'ndan bugüne ve yarına..