Haberler

Jake Gyllenhaal Everest’e Tırmanıyor!

Bir grup dağcının zirveye ulaşma çabasını ve hayatta kalma mücadelesini konu edinen film Everest‘ten ilk fragman yayınlandı.

Yönetmenliğini Baltasar Kormákur’un üstlendiği Everest, gerçek bir olaydan uyarlanması sebebiyle dikkatleri çekiyor. Facia, 1996 Mayıs’ında Everest’te 8 dağcının hayatını kaybetmesiyle sonuçlanmıştı. Yaşanan olayda ekipteki rehberlerden Rob Hall’a Jason Clarke hayat verirken diğer ekip lideri Scott Fisher’ı ise Jake Gyllenhaal olarak izleyeceğiz.

Jake Gyllenhaal’in yanı sıra kadroda Jason Clarke, Sam Worthington, Emily Watson, Josh Brolin, John Hawkes, Martin Henderson, Michael Kelly, Thomas Wright ve Keira Knightley gibi isimler yer alıyor.

Dram-Macera-Gerilim türündeki film 18 Eylül’de Türkiye’de de 3D seçeneğiyle vizyona girecek.

Fragman için;

Gülfem Kıroğlu
1992'nin Mayıs'ında dünyaya, 2009 Eylül'de İstanbul'a geldi. MSGSÜ Türk Dili ve Edebiyatı'ndan mezun oldu. Öğrenciliğe doyamadı ve aynı yıl Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'ne kayıt yaptırdı. Hayattaki uğraşı edebiyat, kültür-sanat ve sinema. Senaryo dersleri alıyor, bu filmleri nasıl çekiyorlar diye düşünüp duruyor. Sinemanın büyülü gerçekçiliğine inanıyor.

Yorum yaz