Haberler

Jean Grey’in Son Savaşı X-Men Dark Phoneix Geliyor!

Jean Grey'in Son Savaşı X Men Dark Phoneix Geliyor!

Deadpool(2016) ve Logan(2017) filmeriyle kendini fantastik film dünyasına kanıtlayan Simon Kinberg, X-Men serisinin son filmi ile kariyerine yeni bir zirve yapmayı planlıyor.

2016 yılında vizyona giren X-Men Apocalypse, pek çok izleyicinin beklentilerinin altında kalmıştı. Aynı kadro çekimleri tamamlanan serinin devam filmi  X-Men: Dark Phoenix, Spohie Turner tarafından canlandırılan Jean Grey karakterinin üzerine yoğunlaşıyor. Güçleri her geçen gün artarken kontrolü kaybetmeye başlayan Jean, Dark Phoneix kişiliği ile savaşmak zorunda kalacak.  X-Men Last Stand(2006) filminden aşina olduğumuz hikaye bu sefer mutatların iyileşebilmesi için bulunan “cure” hikayesini ikinci plana atarak tamamen Dark Phoneix’e yoğunlaşacak.

Filmin merakla beklenen bir özelliği de sır gibi saklanan Jessica Chastain’in rolü. Jean Grey üzerinde büyük bir etkisi olacağını bildiğimiz karakter hakkında yönetmen Marvel dünyasının içinden gelen bir kötü-kahraman olduğu dışında bir ipucu vermiyor.

2 Kasım 2018’de gösterime girmesi planlanan filmin trailer’ı aşağıda.

Çisel Bozar
1993 doğumlu ve Kadıköylü. Kimya ile geçen lisans hayatını diplomayı aldığı an terk etti. Şu an Kadir Has Üniversitesi’nde Sinema ve Televizyon yüksek lisans yapıyor. Yazar ve çeker. Angelopoulos'u çok sever.

Yorum yaz