Haberler

Joaquin Phoenix’in İlk ‘’Joker’’ Görüntüleri Yayınlandı

Joaquin Phoenix’in İlk ‘’Joker’’ Görüntüleri Yayınlandı

Filmin yönetmeni Todd Phillips, sosyal medya hesabında Joaquin Phoenix’in ‘’Joker’’ makyajlı ilk kamera arkası görüntülerini paylaştı.

Başarısız bir stand-up komedyeni olan Arthur Fleck’in Gotham şehrinin en çok korkulan suç lideri Joker’e dönüşümünü anlatan filmin ilk kamera arkası görüntüleri, yine filmin yönetmeni Todd Phillips’in Instagram hesabından paylaşıldı. Joaquin Phoenix’i ünlü ‘’Joker’’ makyajı ile ilk defa gördüğümüz kısa video, arka fonda çalan The Guess Who’nun ‘’The Laughing’’ şarkısı ve yarattığı atmosferle sinemaseverleri şimdiden heyecanlandırmayı başardı.

‘’Joker’’ bizleri 1980’lere, başarısız bir stand-up komedyeni olan Arthur Fleck’in Gotham şehrinin azılı suç lideri ve Batman dünyasının en fazla ilgi çeken karakterlerinden Joker’e dönüşüm sürecine götürüyor. Robert de Niro’nun da Arthur Fleck’i çıldırmaya götüren yolda katkısı bulunan bir talk-show yıldızı olarak izleyeceğimiz film, Martin Scorsese’nin ‘’The King of Comedy’’si ile de benzerlikler taşıyor. Filmin yönetmeni Scorsese ‘’Joker’’in de yapımcılarından biri olurken, yine filmde ünlü bir film yıldızını kaçıran başarısız bir komedyeni canlandıran Robert de Niro, ‘’Joker’’de tam tersi bir rolde kendisine yer bulacak. Filmle ilgili diğer ilginç bir bilgi ise daha önce ‘’Batman’’in yani Bruce Wayne’in babası Thomas Wayne’i canlandıracağı açıklanan Alec Baldwin’in filmin kadrosundan kendi isteğiyle ayrılması. Joaquin Phoenix ve Robert de Niro ile beraber Zazie Beetz ve Francis Conroy da ‘’Joker’’ kadrosunda yer alacaklar.

‘’Joker’’in gelecek yıl Ekim ayında vizyona girmesi bekleniyor.

Mustafa Özyurt
Çocukken Rambo ve Bruce Lee kasetleriyle tanıştığı filmlerden hiç kopmadı. Ankara’da geçen üniversite yıllarında Kızılırmak Sineması ile bağımsız filmler ve Avrupa filmleriyle tanıştı. Nordik sinemasının hayranı ve Lars Von Trier, Aki Kaurismaki ve Nuri Bilge Ceylan filmlerinin sıkı bir takipçisidir. O filmi aramaya devam ediyor.

1 Yorum

  1. Joker dedigin psikopat olur
    Bu adam psikopat tarifine isterse guzel uyum saglar. Isabetli olmus mu ilerleyen zamanlarda gorecegiz.

Yorum yaz