Haberler

Klasik Canavar Hikayeleri’nde Sıra “Bride of Frankenstein”da!

Universal eski canavar hikayelerini hayata döndürme konusunda kendini kısıtlamıyor. Van Helsing (2004), The Wolfman (2010) ve Dracula Untold (2014) “Universal Monsters” dünyasının sadece küçük bir kısmı. Beauty and The Beast‘in 1 milyon doları aşan Box Office cirosundan sonra da Universal kendi çalışmalarına hız verdi. Beauty and The Beast ile Disney’e bu ciroyu getiren en önemli isimlerden biri olan yönetmen Bill Condon ile remake için anlaşma sağlandı bile. Condon ise, Universal Monsters dünyasından Bride of Frankenstein‘a gözünü dikmiş durumda.

James Whale‘in yönetmen koltuğuna oturduğu 1935 yapımı orijinal film Bride of Frankestein, kült film koleksiyonlarının vazgeçilmezlerinden.  Yeni versiyonun senaryosu da orijinal film esas alınarak yazıldı. Kalemin arkasında ise Inferno (2016), Secret Window (2004) ve Spider-Man (2002) filmlerinin senaristi David Koepp var. Koepp, Bride of Frankenstein‘nın senaryosunun feminist damarının ağır bastığının sinyallerini röportajlarında açık açık belirtiyor. Özgürleşmek isteyen bir gelin yarattığını söyleyen Koepp’in rol için düşündüğü ve ısrarcı olduğu isim ise Angelina Jolie. Orijinal filmde döneminin en önemli oyuncularından Elsa Lanchester ve Boris Karloff’un başrolleri paylaşmıştı.

Bride of Frankenstein hakkında bildiklerimiz şimdilik bunlardan ibaret. Belki Universal merakla beklenen filmi The Mummy‘in başarısına bağlı olarak dışarıya daha fazla bilgi aktarabilir.

1935 yapımı Bride of Frankenstein‘nın trailerı ise izlemek isteyenler için aşağıda.

Çisel Bozar

Çisel Bozar

1993 doğumlu ve Kadıköylü. Kimya ile geçen lisans hayatını diplomayı aldığı an terk etti. Şu an Kadir Has Üniversitesi’nde Sinema ve Televizyon yüksek lisans yapıyor. Yazar ve çeker. Angelopoulos'u çok sever.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Önceki yazı

36. İstanbul Film Festivali'nin Kazananları Belli Oldu

Sonraki yazı

Fatih Akın'ın Son Filmi Cannes'da!