Haberler

Laurel ve Hardy Yeniden Beyaz Perdede

Laurel ve Hardy Yeniden Beyaz Perdede

Sinemanın en meşhur komedi ikilisi Laurel ve Hardy’nin hayatına ışık tutan “Stan & Ollie”den ilk fragman görücüye çıktı.

Filmde, Laurel ve Hardy olarak izlediğimiz sinema tarihinin efsane ikilisinin daha önce değinilmeyen gerçek hayatlarına yani Stan ve Ollie’nin hikayesini anlatılıyor. “Stan & Ollie” ile ikilinin “hayatı” ilk kez beyaz perdeye taşıyor.

Şöhretli geçen yıllarının artık geride kaldığını anlayan Laurel ve Hardy, eşleri Lucille ve Ida’yı da yanlarına alarak son kez turneye çıkmaya karar verir. Ancak bu turne, altın çağlarının geride kaldığını tokat gibi yüzlerine çarpar. Bu gözden düşüş hem ikilinin kariyerini hem de aralarındaki ilişkiyi etkilemeye başlar.

Stan & Ollie”, yönetmen Jon S. Baird’ın “Filth” filminden 5 yıl sonra çektiği ilk film. Oliver Hardy’i John C. Reilly ve Stan Laurel’i de Steve Coogan hayat veriyor. Shirley Henderson ve Nina Arianda da ikilinin eşlerini canlandırıyor.

Londra Film Festivali’nin kapanışını gerçekleştirecek filmin, 2019’un başlarında vizyona girmesi bekleniyor.

İrem Naz Güvel
1990 yılında İstanbul’da doğdu. Kadir Has Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü mezunu. Küçükken tiyatrocu olacağım diye tutturdu. Bu alanda faaliyetlerini sürdürürken yönünü sinemaya çevirdi ve önünü alamadı. İş hayatında 1 kanal ve 2 yayınevi bulundurarak editörlük yapıyor. Buffy the Vampire Slayer hastası ve hakkında 7/24 konuşma potansiyeline sahip.

Yorum yaz