Fil'm Hafızası
DramaSinema OdalarıSuç / Gizem

Mayor (2013)

THE MAJOR, (aka MAYOR), Denis Shvedov, French poster art, 2013. ©Artsploitation Films

Yönetmen Yuri Bykov, aynı zamanda senaryo yazarlığını da üstlendiği ikinci uzun metraj filminde, bir komiserin 24 saat içinde başından geçen olaylara odaklanıyor. Çalan telefonun sesiyle başlayan filmde Komiser Sergey Sobolev, eşinin doğum yapacağı haberini almasının üzerine hemen yola çıkar. Ancak kar yağışı nedeniyle araba kullanmanın zorlaştığı yollarda hız yaparken bir kazaya neden olur ve kazayı örtbas etmek için diğer komiser arkadaşlarından yardım ister. Sergey, azalan zaman sebebiyle ve giderek zorlaşan şartlar altında birbirini etkileyen ani kararlar vermek zorunda kalır. Kendisini destekleyen meslektaşları ile kaza yüzünden hayatlarının değişmesine neden olduğu aile bireyleri arasında gelgitler yaşarken gerçekleşen olaylar kimsenin istediği gibi gelişmemektedir. İzleyenlere, hayatın durup düşünmeye çok fazla zaman bırakmayan akışını güçlü bir şekilde hissettiren 99 dakikalık film, 33. İstanbul Film Festivali’nin Yeni Bir Bakış seçkisinde yer almıştı.

Tuğçe Mamati
21 grama kaç yaşam sığar? 1989 yılında İstanbul’da doğdu. Haydarpaşa Lisesi ve Maltepe Üniversitesi Mimarlık bölümünden mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Mimari Tasarım alanında yüksek lisansa başladı. Mimarlık ve tasarım merakının yanında analog fotoğrafçılık ile uğraşmakta. Miyazaki hayranı. Aylak adımlarla kentte dolaşmayı sever. Uzun zamandır ilgisini çeken bilim kurgu ve sahne tasarımı konularını mimarlık ile aynı tezde buluşturma hayalleri var.

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
atila demirbilek Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
atila demirbilek
Ziyaretçi

sizin kullandığınız dile hayranım..:))))))..ne o öyle …..Yeni Bir Bakış seçkisinde….gibi tuhaf ifadeler…bizde bütün enteller bir acaip…