Haberler

Mendes’den Roald Dahl Uyarlaması

Skyfall ve Spectre filmlerinin yönetmeni Sam Mendes, live-action film James and the Giant Peach filmini sinemaya uyarlıyor. Brooklyn ve An Education’ın yazarı Nick Hornby’nin senaristliğini üstlendiği film için yönetmen Disney ile görüşüyor.

Sam-Mendes-James-the-Giant-Peach-Movie (1)

İlk olarak 1996 yılında Henry Selick yönetmenliğinde, Roald Dahl’ın çok satan çocuk kitabından sinemaya uyarlanan James and the Giant Peach’in yeni versiyonu İngiliz sinema ve tiyatro yönetmeni Sam Mendes’in yönetmenliğinde sinemaya uyarlanıyor.

Hikâye, kendisine kötü davranan halalarıyla yaşayan yetim James’in başından geçenleri anlatıyor. Sıradan bir şeftalinin sihirle kocaman bir gemiye dönüşmesinden sonra James yeni maceralara atılıyor.

Filmin yönetmeni Sam Mendes, daha önce Roald Dahl’ın Charlie and the Chocolate Factory‘nin sahne müzikalini de yönetmişti.

James and the Giant Peach’in 1996 yapımı orijinal versiyonunun fragmanına göz atmak isterseniz aşağıdan izleyebilirsiniz.

Gözde Bertuğ

Gözde Bertuğ

İstanbul’da doğdu, orda büyüdü. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra farklı sektörlerde çalıştı, çalışıyor. Çeşitli sivil toplum kuruluşları, dernek ve vakıflarda gönüllü olarak çalıştı, çalışıyor. Haritalar, notalar, sosyal sorumluluk projeleri, yeni yerler ve yepyeni yüzler en sevdiği şeyler. Sinemaya da bayılıyor, o yüzden burada.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Bir Fragman : Ekşi Elmalar

Sonraki yazı

Bir Kıyıda Kale Olmak: Me Before You (2016)