Haberler

Meru’dan İlk Fragman Yayınlandı

 

Sundance Film Festivali’nden ödülle ayrılan belgesel yapım Meru‘dan ilk fragman yayınlandı. Meru Dağı’na tırmanan üç dağcının yollarını bulmak için girdiği çabaları anlatan filmde ünlü dağcı Conrad Anker yer alıyor.

Conrad Anker’in yanı sıra, Grace Chin, Jimmy Chin, Amee Hinkley, Jon Krakauer, Jennifer Lowe- Anker, Renan Ozturk’ün de yer aldığı filmin yönetmenliğini Jimmy Chin ve Elizabeth Chai Vasarhelyi üstleniyor.

Meru Expedition, Garwhal, India

 

Gözüpek dağcıların hikayesi 2008 yılında başlamıştı. Başarıyla neticelenmeyen girişimlerinden birkaç yıl sonra dağcılar tekrar denemişlerdi. Bu kez oldukça farklı sonuçlar elde ettiler. Meru’da karlı, korkutucu, inanılma bir yolculuk yaptılar.

Fragman İçin;

 

Gülfem Kıroğlu

Gülfem Kıroğlu

1992'nin Mayıs'ında dünyaya, 2009 Eylül'de İstanbul'a geldi. MSGSÜ Türk Dili ve Edebiyatı'ndan mezun oldu. Öğrenciliğe doyamadı ve aynı yıl Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'ne kayıt yaptırdı. Hayattaki uğraşı edebiyat, kültür-sanat ve sinema. Senaryo dersleri alıyor, bu filmleri nasıl çekiyorlar diye düşünüp duruyor. Sinemanın büyülü gerçekçiliğine inanıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Agatha Christie'nin 125. Doğum Yılı İstanbul'da Kutlanıyor

Sonraki yazı

Tematik Gece: Shorts of Humor hosted by Hakan Bilginer (Founder of Zaytung)