Haberler

“Rocky”nin Yönetmeni John G. Avildsen Hayatını Kaybetti

İkon haline gelen Rocky filmi ve Karate Kid üçlemesiyle bilinen John G. Avildsen 81 yaşında Los Angeles’ta hayata gözlerini yumdu.

Babasının ölüm haberini veren Anthony Avildsen, John G. Avildsen’in pankreas kanserinden hayatını kaybettiğini açıkladı. Babasının yaptığı işlerde inatçı ve hırslı olduğunu dile getiren Avildsen, babası için “olağanüstü yeteneklere sahip bir adamdı” dedi.

1935 yılında doğan John G. Avildsen, Sylvester Stallone’un Rocky Balboa adlı bir boksörü canlandırdığı  “Rocky” filmiyle 1977’de Oscar’da en iyi yönetmen ödülünü kazanmıştı. Acı yok rocky repliğiyle hafızalara kazınan film gişede rekorlar kırmış ve unutulmazlar arasına girmişti.

Avildsen, çektiği bazı filmlerle Razzie ödüllerine de aday gösterilmişti. O filmler The Formula, The Karate Kid, Part III ve Rocky Vti.

Gamze Güner

Gamze Güner

1994'ün karlı bir kış günü dünyaya geldi. Liseye gidene kadar kendini bilmez bir haylaz olarak yaşadı. Lise yıllarında edebiyata olan ilgisiyle beraber sinemaya olan ilgisi de katlanarak arttı. Lise yıllarında çok istediği gazetecilik mesleği üzerine 4 sene lisans yaptı. Fakat bildiği doğrulardan vazgeçmemek adına gazetelerde çalışmamaya karar verdi. Fotoğraf çekmek, sinema üzerine okumak ve yazmak ise en büyük tutkuları arasında.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Söz Uçar: Nuriye, Semih, Veli...

Sonraki yazı

American Honey (2016)