Haberler

‘Saklı’dan ilk görüntüler geldi!

Kanada’daki 39. Montreal Film Festivali’nin ana yarışma bölümünde dünya prömiyerini yapacak Selim Evci’nin yönettiği ‘Saklı’nın ilk fragmanı yayımlandı. Kızının arkadaşıyla ilişki yaşayan 50’li yaşlarda bir müzisyen ile ailesine düşkün bir babanın keşisen hikayesini anlatan filmde İlhan Şeşen, Türkü Turan ve Settar Tanrıöğen başrolde.

saklı1

İki ailenin birbirleriyle kesişen ‘Saklı’ hayatlarını konu alan filmin özeti şöyle: Vakur kişiliğiyle tanınan müzisyen Mahir Bey (İlhan Şeşen), kızının arkadaşı Duru (Türkü Turan) ile bir ilişki yaşamaktadır. Duru’nun babası Ali Bey (Settar Tanrıöğen) ailesine düşkün iki kız babasıdır. Mahir Bey ve Duru bu zorlu ilişkiyi yürütmeye çalışırken, Ali Bey’in yaşananları öğrenmesi an meselesidir.

İlhan Şeşen, Settar Tanrıöğen, Türkü Turan ve Pelin Akil’in rol aldığı filmle ilgili Selim Evci, “İnsanın hayatta oluşturduğu saklı alanlarda doğasını arayışı, ruhunun derinliklerine yaptığı yolculuklar, utançları, gizlenme arzusu… Saklı, bu arayış ve davranış biçimleriyle birlikte ailede başlayan, toplum içerisinde deneyimlenerek öğrenilen ahlak kavramını algılamaya, bu bağlamda toplumun reflekslerine ayna tutmaya çalışıyor” yorumunu yapıyor.

Selim Evci, ‘Saklı’nın 27 Ağustos’ta Montreal’de başlayacak festivale seçilmesiyle ilgili “Dünyanın önemli film etkinliklerinden biri olması sebebiyle sevindirici, sanat aracılığı ile toplumlar birbirlerine yaklaşır, ötekini anlamaya başlar, bu bağlamda biz de durumu aktaran oluyoruz. Festivallerin bu iklimi sağlayabilmesi önemli” diyor.
‘Saklı’nın Türkiye’de ekim ayında gösterime girmesi planlanıyor.

Okan Köroğlu
Malatyalı bir ailenin son çocuğu olarak Mersin’de doğdu. Uludağ Üniversitesi’nde okudu. Özel bir şirkette Grafik Tasarım Uzmanı olarak çalışıyor, özel eğitim kurumlarında Moda ve Bilgisayarlı Stilistlik ile Sosyal Medya’da Grafik Tasarım dersleri veriyor. 2003 -2007 yılları arasında çalıştığı bazı gazetelerde düzenlediği sinema sayfaları ile daldığı bu okyanusta yüzmeye devam ediyor. Şiirle, Tarihle ve Teknoloji ile besleniyor.

Yorum yaz