Bi'DünyaHaberler

“Sefiller” BBC Dizisi Oluyor

Victor Hugo’nun dünyaca meşhur epik türündeki romanı Sefiller, edebiyattan uyarlanan mini dizilerdeki başarısıyla tanınan Andrew Davies tarafından İngiliz televizyon kanalı BBC için uyarlanacak.

les-miserables

Altı bölümlük mini bir dizi olarak ekrana gelecek olan projenin çalışmalarına başlandı. Bu yılın Ocak ayında yayımlanıp, izleyici ve eleştirmenlerden tam not alan Tolstoy uyarlaması Savaş ve Barış‘ın yaratıcısı yazar Andrew Davies ve yapımcı Harvey Weinstein yeni bir projeyle karşımıza çıkıyor. Victor Hugo’nun Sefiller romanının uyarlaması için de Weinstein ile birlikte çalışacak olan Davies, “Sonunda Sefiller’in hakkını verebileceğim.” dedi.

Gözde Bertuğ

Gözde Bertuğ

İstanbul’da doğdu, orda büyüdü. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra farklı sektörlerde çalıştı, çalışıyor. Çeşitli sivil toplum kuruluşları, dernek ve vakıflarda gönüllü olarak çalıştı, çalışıyor. Haritalar, notalar, sosyal sorumluluk projeleri, yeni yerler ve yepyeni yüzler en sevdiği şeyler. Sinemaya da bayılıyor, o yüzden burada.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Er ist wieder da (2015)

Sonraki yazı

Pelé: Birth of a Legend İçin Geri Sayım Başladı