Haberler

Pelé: Birth of a Legend İçin Geri Sayım Başladı

Yıl 1958. Henüz 17 yaşında olan genç Pelé, adını futbol tarihine altın harflerle yazdıracaktı. Zira o yıl Brezilya’ya ilk Dünya Kupasını kazandıran gol onun ayağından çıkmıştı. Brezilya’nın fakir mahallelerinden birinde büyüyen ama sıra dışı oyun tarzı ile sıyrılan Pelé, hırslı ve boyun eğmeyen bir karaktere de sahipti. Yaşarken efsane olan isim için yapımcılar birçok kez kolları sıvadı ancak çok ağır şartlar sunduklarını söyleyen Pelé bu girişimleri hep boşa çıkardı.

pele-birth-of-a-legend

Pelé, kendi efsanesinin anlatıldığı film için kendi topraklarından bir ekiple çalışmayı uygun buldu. Dev bir yapımcı ekibi oluşturuldu ve Pelé de bu ekibe dahil oldu.

Futbolseverler için yılın filmi olan ve heyecanla beklenen film için Türkçe afiş de geçtiğimiz günlerde yayınlandı.

30 Eylül’de gösterime girmesi beklenen Pelé: Birth of a Legend filminde Brezilya futbolunun adını dünyaya duyuran isim olarak tarihe geçen ünlü futbolcunun hayatını beyazperdede ilk oyunculuk deneyimine imza atan Kevin de Paula canlandırıyor. Filmde Paula’ın yanı sıra Vincent D’OnofrioSeu Jorge gibi isimler de yer alıyor. ABD, Brezilya ortak yapımı filmin senaristliğini ve yönetmenliğini The Two Escobars, Youngstown Boys gibi spor filmlerinden de aşina olduğumuz Michael ve Jeff Zimbalist kardeşler üstleniyor.

Pele-Filminden-Türkçe-Afiş-700x1038

Okan Köroğlu

Okan Köroğlu

Malatyalı bir ailenin son çocuğu olarak Mersin’de doğdu. Uludağ Üniversitesi’nde okudu. Özel bir şirkette Grafik Tasarım Uzmanı olarak çalışıyor, özel eğitim kurumlarında Moda ve Bilgisayarlı Stilistlik ile Sosyal Medya’da Grafik Tasarım dersleri veriyor. 2003 -2007 yılları arasında çalıştığı bazı gazetelerde düzenlediği sinema sayfaları ile daldığı bu okyanusta yüzmeye devam ediyor. Şiirle, Tarihle ve Teknoloji ile besleniyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

"Sefiller" BBC Dizisi Oluyor

Sonraki yazı

Meryem (2013)