Fil'm Hafızası
Haberler

Star Wars’tan Yeni Bir Solo Karakter Filmi Geliyor: Ödül Avcısı Boba Fett’in Hikayesi

Star Wars’tan Yeni Bir Solo Karakter Filmi Geliyor: Ödül Avcısı Boba Fett’in Hikayesi

Uzun süredir konuşulan yapımın yönetmen koltuğuna Logan filminin yönetmeni James Mangold’un geçmesi beklenirken, film Rogue One ve Solo’dan sonra yeni Star Wars serisinin 3. filmi olacak.

Bir hayli zamandır kulaktan kulağa yayılan ve Star Wars evreninin ödül avcısı Boba Fett’in hikayesini Star Wars severlere anlatacak olan filmin yönetmen koltuğuna Logan’ın yönetmeni James Mangold’un oturacağı belirtiliyor.

Han Solo’yu Jabba the Hutt’a teslim eden ödül avcısı Boba Fett’in hikayesini anlatacak olan filmin yapımı 2010’dan beri George Lucas’ın gündemindeydi. Lucasfilm’in Disney’e 2012 yılındaki satışından sonra tekrar gündeme gelen yapımın henüz Lucasfilm’den resmi bir açıklama gelmese de 2020 yılında gösterime girmesi bekleniyor.

Filmin Boba Fett’in köklerine uzanacağı düşünülürken Rogue One ve Solo’dan sonra yeni Star Wars serisinin 3. filmi olacak.

Peki Boba Fett Kimdir?

Kendine özgü Mandalorian kıyafeti, ölümcül silahları ve sessiz tavrı ile galaksinin en fazla korkulan ödül avcılarından biridir. Babası Jango Fett’in genetik klonu özelliğini taşıyan Boba Fett, küçük yaşlardan itibaren dövüş ve savaş sanatlarını öğrenmiş, kariyerinin ilerleyen zamanlarında imparatorluk ve yer altı dünyası için yaptığı işlerle efsane olmuştur.

 

Mustafa Özyurt
Çocukken Rambo ve Bruce Lee kasetleriyle tanıştığı filmlerden hiç kopmadı. Ankara’da geçen üniversite yıllarında Kızılırmak Sineması ile bağımsız filmler ve Avrupa filmleriyle tanıştı. Nordik sinemasının hayranı ve Lars Von Trier, Aki Kaurismaki ve Nuri Bilge Ceylan filmlerinin sıkı bir takipçisidir. O filmi aramaya devam ediyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir