Haberler

Star Wars’tan Yeni Bir Solo Karakter Filmi Geliyor: Ödül Avcısı Boba Fett’in Hikayesi

Uzun süredir konuşulan yapımın yönetmen koltuğuna Logan filminin yönetmeni James Mangold’un geçmesi beklenirken, film Rogue One ve Solo’dan sonra yeni Star Wars serisinin 3. filmi olacak.

Bir hayli zamandır kulaktan kulağa yayılan ve Star Wars evreninin ödül avcısı Boba Fett’in hikayesini Star Wars severlere anlatacak olan filmin yönetmen koltuğuna Logan’ın yönetmeni James Mangold’un oturacağı belirtiliyor.

Han Solo’yu Jabba the Hutt’a teslim eden ödül avcısı Boba Fett’in hikayesini anlatacak olan filmin yapımı 2010’dan beri George Lucas’ın gündemindeydi. Lucasfilm’in Disney’e 2012 yılındaki satışından sonra tekrar gündeme gelen yapımın henüz Lucasfilm’den resmi bir açıklama gelmese de 2020 yılında gösterime girmesi bekleniyor.

Filmin Boba Fett’in köklerine uzanacağı düşünülürken Rogue One ve Solo’dan sonra yeni Star Wars serisinin 3. filmi olacak.

Peki Boba Fett Kimdir?

Kendine özgü Mandalorian kıyafeti, ölümcül silahları ve sessiz tavrı ile galaksinin en fazla korkulan ödül avcılarından biridir. Babası Jango Fett’in genetik klonu özelliğini taşıyan Boba Fett, küçük yaşlardan itibaren dövüş ve savaş sanatlarını öğrenmiş, kariyerinin ilerleyen zamanlarında imparatorluk ve yer altı dünyası için yaptığı işlerle efsane olmuştur.

Mustafa Özyurt

Fil'm Hafızası

Fil'm Hafızası

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Önceki yazı

Gurbetin Lisanında "İnsan": Onur Yağız ile Söyleşi

Sonraki yazı

Başka Çarşamba'da Bu Hafta Borg/ McEnroe!