Fil'm Hafızası
Haberler

Başka Çarşamba’da Bu Hafta Borg/ McEnroe!

Başka Çarşamba'da Bu Hafta Borg/ McEnroe!
Spor tarihinin en azılı rekabetlerinden biri ön gösterimiyle Başka Çarşamba’da 

Dünya prömiyerini Toronto Film Festivali’nin açılış filmi olarak yapan Shia LaBeouf’lu Borg/McEnroe, 30 Mayıs’ta Başka Çarşamba’da vizyon galasını yapacak! Yönetmen koltuğunda Janus Metz‘i oturduğu Borg/McEnroe, 1980 yılında Wimbledon’da tenis turnuvasında  iki azılı rakip John McEnroe ve Björn Borg arasında neler yaşandığını anlatıyor.

Başrollerde Björn Borg’a hayat veren Sverrir Gudnason ile John McEnroe’ya hayat veren Shia LaBeouf‘un yer aldığı filmde süper ikiliye Stellan Skarsgård, Tuva Novotny, Robert Emms, Scott Arthur ve Ian Blackman gibi oldukça iddalı isimler eşlik ediyor.

Borg McEnroe, başarılı olmanın bedeli üzerine kurulmuş bir hikaye. Dünyanın en iyi iki genç tenisçisinin, yirmili yaşlarının başlarında, kariyerlerine mahkum oluşunu anlatıyor.

Gerçek hikayeden uyarlanan bir spor dramı olan Borg/ McEnroe 30 Mayıs’ta seyirciyle buluşacak.

 Borg/McEnroe’nun Başka Çarşamba salon ve seans bilgileri:

Altunizade Capitol Spectrum – 21:30

Beyoğlu Beyoğlıu Sineması – 21:30

Boğaziçi Üniversitesi SineBU – 19:00

Kadıköy Sineması – 21:30

Levent Metrocity Cinema Pink – 21:15

Ankara Kızılay Büyülü Fener – 21:00

İzmir Karaca Sineması – 19:30

 

 

Ekin Taneri
1991 Şubat’ında Ankara’da doğdu. Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü mezunu. Uykusuz gecelerin insanı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Sanat ve Tasarım yüksek lisansı ile cebelleşmekte. Hayata kadraj arkasından bakmayı sever. Robert Mapplethorpe ile özel bir bağı var. Çocukluğundan beri filmlere karşı özel bir tutku duyuyor. Şu sıralar part time reklamcı, part time ninja olarak hayatını sürdürüyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir