Haberler

Taşkışla Sinema Günleri’nde İran Etkisi!

taşkışla sinema

İstanbul Teknik Üniversitesi Sinema topluluğu tarafından düzenlenen Taşkışla Sinema Günleri kapsamında İran Filmleri gösterimi Ekim ayı boyunca devam ediyor.

Her ay farklı bir tema üzerinden, haftalık film gösterimleri yapan İTÜ Taşkışla Sinema topluluğu daha önce “Distopya Temalı Filmler”, “Tarkovsky Filmleri”, “Alain Resnais Filmleri” gibi etkinlikleri de gerçekleştirdi.

Baskıcı rejim, sansür ve olumsuzluk havasının tam ortasında varlığını sürdürmeye çalışan zengin ve çekici İran kültürünün derinliklerini öğrenmek için siz de Ekim ayı boyunca her Salı saat 18.00’de İTÜ Taşkışla Kampüsü 213 numaralı sınıfta yerini alabilirsiniz. Taşkışla film gösterimleri herkese açık ve ücretsiz olarak yapılıyor.

Taşkışla Sinema Günleri Ekim Ayı Programı:

6 Ekim Salı: The Cow – İnek (1969 – Dariush Mehrjui)
13 Ekim Salı: Turtles Can Fly – Kaplumbağalar da Uçar (2005 – Bahman Ghobadi)
20 Ekim Salı: The Day I Became A Woman – Kadın Olduğum Gün (2000 – Marzieh Makhmalbaf)
27 Ekim Salı: The Taste of Cherry – Kirazın Tadı (1997 – Abbas Kiarostami)

Betigül Küçük

Betigül Küçük

1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Western Yapım Jane Got A Gun’dan İlk Poster Geldi!

Sonraki yazı

Bir New York Macerası III