Fil'm Hafızası
Haberler

The Greatest Showman İKSV Galaları’nda!

Hugh Jackman’ın başrolü üstlendiği çarpıcı müzikal The Greatest Showman / Muhteşem Showman, İKSV Galaları’nın sinemaseverlere yılbaşı hediyesi!

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 2016 yılında düzenlenmeye başlayan ve 2017-2018 sezonunda DHL sponsorluğunda gerçekleştirilen İKSV Galaları, sinemaseverlere yılbaşı hediyesi olarak Muhteşem Showman müzikalini sunuyor. “Show business”ı icat eden Amerikalı vizyoner girişimci ve şovmen PT Barnum’un gerçek hayat öyküsünü anlatan çarpıcı müzikalin Türkiye prömiyeri 20 Aralık akşamı 21.30’da Cinemaximum City’s Nişantaşı’nda yapılacak.

Sıfırdan başlayıp dünya çapında sansasyon yaratan, gösteri dünyasının ünlü ismi PT Barnum’un hayatından ilham alan bu orijinal müzikalde Barnum’u Hugh Jackman canlandırıyor. Michael Gracey’nin yönettiği filmde ayrıca Zac Efron, Michelle Williams (Manchester by the Sea, Blue Valentine), Rebecca Ferguson (The Snowman, The Girl on the Train) ile The Disney Channel yıldızlarından Zendaya da rol alıyor.

Filmde yer alan şarkılar ise La La Land / Aşıklar Şehri’nin Oscar’lı şarkısı, “City of Stars”ın söz yazarı, müzisyen ikili Pasek & Paul imzasını taşıyor. Muhteşem Showman’de yer alan “This Is Me” adlı şarkı, 17 farklı ülkeden seçilen youtuber isimler tarafından seslendirildi. Bu renkli kadronun içinde cover parçalarla beğeni toplayan Ekin Beril de yer alıyor.

Türkiye’de 29 Aralık’ta vizyona girecek olan Muhteşem Showman’i sinemaseverler İKSV Galaları kapsamında DHL sponsorluğunda ABD ile aynı günde, 20 Aralık’ta izleyecekler!

Biletler 5 Aralık’ta satışa çıkıyor
20 Aralık akşamı 21.30’da Cinemaximum City’s Nişantaşı’da gerçekleştirilecek İKSV Galaları’nın son filmi Muhteşem Showman’in biletleri 5 Aralık Salı günü 10.30’dan itibaren Biletix ve İKSV ana gişeden satışa sunuluyor. Lale Kart üyeleri için ön satış 4 Aralık Pazartesi günü saat 10.30’da başlıyor.

Sosyal medyada İstanbul Film Festivali’ni ve sürpriz etkinlikleri takip etmek için: https://www.facebook.com/istanbulfilmfestivali/

https://www.instagram.com/istfilmfest/

Betigül Küçük
1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir