Haberler

“The Lost City of Z” Filminden Görsel ve Fragman Geldi!

Yönetmenliğini James Gray‘in üstlendiği, Sons of Anarchy dizisinin yıldızı Charlie Hunman‘ın başrolünde yer aldığı film Lost City of Z’den yeni görseller ve fragman izleyiciyle buluştu. Charlie Hunman, Sienna Miller ve Robert Pattinson‘ın başrolünde yer aldığı film, David Grann‘in 2009 yılında yayımlanan aynı isimli kitabından sinemaya uyarlandı.

Yazar ve gazeteci David Grann‘ın, Percy Fawcett’in azminden esinlenerek yazdığı ve yaptığı seyahati de anlattığı aynı adlı kitabından uyarlanan film, 1920’lerde İngiliz bir kâşif olan Percy Fawcett’i odağına alıyor. Kendini Amazon ormanlarına adamış bir kâşif olan Fawcett, araştırdığı bölgede daha önce bilinmeyen, uzun zaman önce bu bölgeye yerleşmiş olabilecek gelişmiş bir uygarlığa dair kanıtlar elde eder.

Kanıtları kabul ettiremeyen Fawcett, kendisinin yanında olan eşi, oğlu ve yardımcısının desteğiyle Amazon ormanlarına gider. 1925 yılında efsanelerde ismi geçen eski bir medeniyeti bulmak için yola çıkan Fawcett’ten tekrar haber alınamaz. Birçok maceraperest, Fawcett ve ekibini bulmak için yola koyulur fakat girişimler sonuç vermez. Bu bölge artık Kayıp Z Şehri (Lost City of Z) olarak adlandırılır.

Lost City of Z 2017’nin Nisan ayında vizyona girecek.

Gözde Bertuğ

Gözde Bertuğ

İstanbul’da doğdu, orda büyüdü. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra farklı sektörlerde çalıştı, çalışıyor. Çeşitli sivil toplum kuruluşları, dernek ve vakıflarda gönüllü olarak çalıştı, çalışıyor. Haritalar, notalar, sosyal sorumluluk projeleri, yeni yerler ve yepyeni yüzler en sevdiği şeyler. Sinemaya da bayılıyor, o yüzden burada.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Önceki yazı

Prozac Nation (2001)

Sonraki yazı

Bir Sahne: Yaptım Ama Bir Sor, Neden Yaptım?