Korku / GerilimSinema Odaları

Them That Follow (2019)

Britt Poulton ve Dan Madison Savage’ın yazdığı ve ikilinin yönetmen olarak ilk defa kamera arkasına geçtikleri film Them That Follow (2019) dünya prömiyerini 27 Ocak 2019 yılında Sundance Film Festivali’nde yaptıktan sonra SXSW, Newport Beach Film Festivali ve Mendocino Film Festivali gibi birçok festivalde de boy göstermiş bir gerilim filmidir. Kadrosunda Olivia Colman, Kaitlyn Dever, Walton Sanders Goggins, Jr., ve James Christopher Gaffigan gibi isimleri bulunduran film 2 Ağustos’ta gösterime girmiştir.

Film ait olduğu tarikatın dayatmalarından kaçmak isteyen kişi klişesinden sıyrılarak, kaçmak bir yana bulunduğu ortamdan memnun olan fakat dürtülerine karşı çıkmakta zorlanan, inancı ve arzuları arasında sıkışıp kalmış bir kızın hikâyesini anlatıyor. Appalachia bölgesinde kendi camiasıyla beraber yaşayan, fakat inancını ve papaz olan babasıyla ilişkisini tehlikeye atacak bir sır saklayan Mara’dan günahlarından arınarak kendisini tanrı önünde kanıtlaması için kilisenin ölümcül geleneklerinden biri olan “Yılan kucaklama” merasimini gerçekleştirmesi isteniyor. Böylelikle Mara iyileşme umuduyla ölümü göze alıyor.

 

Filmin Künyesi

Yönetmen: Britt Poulton, Dan Madison Savage
Oyuncular: Walton Goggins, Olivia Colman, Kaitlyn Dever
Efsane Karayılanoğlu Toka
Ağustos 1989’da doğdu. Okuma yazmayı sökünce elinden kalemi düşürmedi. Robert Kolej’in ardından Sabancı Üniversitesi’ni bitirip mühendis olarak büyük bir hızla finans sektörüne girdiyse de kariyerinde aradığı mutluluğu bulamadı. Böylece hayallerinin peşinden gitmeye karar vererek Amerika’da senaryo yazarlığı üzerine mastır yaptı. Halen Amerika’da yaşıyor, film sektöründe çalışıyor, bol bol tatlı yiyor, bir de boks yapıyor.

Yorum yaz