Bi'DünyaHaberler

Tom Harrell Quintet İstanbul’da

Tom_Harrell_bw_march_2011_2 (1)

Zamanımızın en yaratıcı bestecilerinden biri olarak bilinen Tom Harrell, 21 Nisan 2015’te saat 20:00’da İş Sanat’ta sanatseverlerle buluşacak.

Müzik hayatına sekiz yaşında trompet çalarak başlayan müzisyen, İş Sanat’ın düzenlediği etkinlikle İstanbul’da sevenleriyle buluşacak.

Dünya çapında binlerce konsere imza atan Harrell, bugüne kadar Stan Kenton, Woody Herman, Dizzie Gillespie gibi cazın önde gelen isimleriyle yaptığı çalışmalarla da biliniyor. Müziğinin çok yönlülüğü ve doğaçlamalarıyla dinleyenleri kendine hayran bırakan caz sanatçısının bir de Grammy adaylığı bulunuyor. 1989’dan bugüne kendi grubuyla çalışan ABD’li caz trompetçisi, 40 senedir müzik alanında olmasına rağmen güncel kalmasıyla dikkat çekiyor.

Tom Harrell Beşlisi;

Tom Harrell  trompet, flugelhorn, beste

Wayne Escoffery  tenor saksafon

Danny Grissett piyano ve fender rhodes

Ugonna Okegwo bas

Johnathan Blake davul

Biletler ve ayrıntılı bilgi için; http://issanat.com.tr/tr/etkinlik/konser/20150421/tom-harrell/

tom_harrell_1

İsa Aykurt

İsa Aykurt

1983 yılında Mersin’de doğdu. Celal Bayar Üniversitesi Maliye bölümü mezunu. Müzik ve sinema ile ilgili olduğu her an yaşadığını hissediyor. 2012 yılında, İstanbul’a yerleşip sosyal medya üzerine eğitim aldı. Sosyal medyayı, müzik ve sinemayı da içerecek şekilde mesleği yapma çabasında. Kedileri, kargaları, kaplumbağaları, gitarları, plakları, filmleri... sever. Filmi sinemada, müziği konserde izlemeyi daha da çok sever.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir
Önceki yazı

Çocuklar İçin Stop Motion Atölyesi Başlıyor!

Sonraki yazı

27 Mart’ta Sinemalarda!