Haberler

Türk-Kore Ortak Yapımı ”Ayla” Filminin Çekimleri Tamamlandı!

1950lerin Kuzey Kore ve Güney Kore savaşı sürecinde küçük bir Kore kızının hikayesinin anlatıldığı dram filmi Ayla’nın çekimleri tamamlandı.

Yönetmen koltuğunda Can Ulkay’ın oturduğu filmin oyuncu kadrosu ise göz dolduruyor. Başrolünü İsmail Hacıoğlu’nun üstlendiği filmde Çetin Tekindor, Taner Birsel, Ali Atay, Mehmet Esen gibi birbirinden yetenekli oyuncular yer alıyor. Küçük Kore kızını ise Kim Seol canlandırıyor.

Senaristliğini Yiğit Güralp’in yaptığı, yapımcılığını ise Mustafa Uslu’nun üstlendiği gerçek bir hayat hikayesinden esinlenilen film, Ekim 2017’de vizyona girecek.

Film, 1950 li yıllarda Kuzey Kore ve Güney Kore savaşının ortasında kalmış küçük Kore kızı ve Birleşmiş Milletler tarafından gönderilen yardım tugayı içindeki bir Türk askerinin arasındaki bağı konu alıyor.

Süleyman Astsubay, savaş meydanında annesi babası öldürülmüş küçük bir kız bulur ve bulduğu küçük kıza ay gibi yüzü olduğu için Ayla ismini verir. 15 ay boyunca Ayla’nın bakımını üstlenen Süleyman Astsubay’ın artık Türkiye’ ye dönmesi gerekmektedir.  Ayla’ yı orda bırakıp dönmek istemeyen Astsubay birçok yolu denemesine rağmen Ayla’ yı yanına alamaz. Savaş günlerini geride bıraktıktan 60 yıl sonra Ayla ve Astsubay Süleyman tekrar bir araya gelirler.

Gamze Güner
1994'ün karlı bir kış günü dünyaya geldi. Liseye gidene kadar kendini bilmez bir haylaz olarak yaşadı. Lise yıllarında edebiyata olan ilgisiyle beraber sinemaya olan ilgisi de katlanarak arttı. Lise yıllarında çok istediği gazetecilik mesleği üzerine 4 sene lisans yaptı. Fakat bildiği doğrulardan vazgeçmemek adına gazetelerde çalışmamaya karar verdi. Fotoğraf çekmek, sinema üzerine okumak ve yazmak ise en büyük tutkuları arasında.

Yorum yaz