Haberler

Dreamworks ve Blumhouse Ortaklığında Yeni Animasyon: Spooky Jack

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin?” ve “Kung Fu Panda” animasyon serileri gibi başarılı birçok animasyonun yapım şirketi olan DreamWorks Animation ve daha çok korku-gerilim türlerindeki filmlerin yapım şirketi olarak bilinen BlumHouse Production, bir korku animasyon filmi olacak olan “Spooky Jack” için bir araya geldiler.

Film, bir çocuğun hayal dünyasından beslenen (Ailelerin yıllarca varlıklarını inkar ederek çocuklarını uyumaya ikna etmeye çalıştığı) korkunç canavarlara eğlenceli bir bakış açısı sunuyor. Spooky Jack‘te, yeni evlerine taşındıklarında, kazara kendilerine var olmadıkları söylenen yaratıkların varlığını keşfeden 3 kardeşin korkunç maceraları eğlenceli bir biçimde anlatılacak.

Filmin senaryosu, “Night At The Museum” serileri ile “The Veil” ve “Jessabelle” filmlerinin de senaristliğini yapmış olan Robert Ben Grant tarafından kaleme alınacak. Film hakkında detaylı bilgiler henüz duyurulmadı ancak heyecanlanmamak mümkün değil gibi görünüyor.

Ezgi Nur Ünlü
1989 senesinde dünyaya geldiğinden beri hayatı hep meraklı gözlerle izledi. Hayatı ve dünyayı izlerken bir yandan inşaat mühendisliği eğitimi aldıysa da sinemanın yeri onda hep ayrı oldu. Şu anda Yıldız Teknik Üniversitesi'nde İnşaat Mühendisliği Bölümü Ulaştırma Ana Bilim Dalı'nda yüksek lisans eğitimine ve sinemadaki yenilikleri takip etmeye devam ediyor.

Yorum yaz