Haberler

Whitney Houston Belgeselinin Vizyon Tarihi Belli Oldu

Kevin Macdonald’ın yönetmenliğini üstlendiği, Whitney Houston’ın hayatını ve kariyerini konu alan belgesel “Whitney” ABD’de 6 Temmuz 2018 tarihinde vizyona girecek.

Dünyanın en çok ödül alan kadın şarkıcısı olarak (2006’dan bu yana 411 ödül) rekorlar kitabına giren Whitney Houston, 11 Şubat 2012 tarihinde hayata gözlerini yummuştu. Başarılı şarkıcının hayatı ve kariyeri, Kevin Macdonald yönetmenliğinde Whitney adlı belgesel film ile izleyiciyle buluşacak. Film; yayınlanmamış kayıtları, daha önce görülmemiş çekimleri, Houston tarafından yaşadığı süre boyunca kaydedilmiş canlı performansları gibi özel görüntüleri barındırıyor. Oscar ödüllü yönetmen Macdonald; Houston’ın hayatını ve kariyerini, sanatçının hem lanetlenmiş hem de kutsanmış yönlerini açığa çıkararak beyaz perdeye aktarıyor.

Belgeselin, İngiltere ve İrlanda ile birlikte ABD’de 6 Temmuz 2018 tarihinde vizyona gireceği açıklandı.

Ezgi Nur Ünlü

Ezgi Nur Ünlü

1989 senesinde dünyaya geldiğinden beri hayatı hep meraklı gözlerle izledi. Hayatı ve dünyayı izlerken bir yandan inşaat mühendisliği eğitimi aldıysa da sinemanın yeri onda hep ayrı oldu. Şu anda Yıldız Teknik Üniversitesi'nde İnşaat Mühendisliği Bölümü Ulaştırma Ana Bilim Dalı'nda yüksek lisans eğitimine ve sinemadaki yenilikleri takip etmeye devam ediyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Önceki yazı

The Shape of Water (2017)

Sonraki yazı

7. Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali Başlıyor!