Haberler

‘Uluslararası Çok Kısa Filmler Festivali’ Antalya’da!

Uluslararası Çok Kısa Filmler Festivali (Tres Court) bu yıl Antalya Sinema Derneği, ATSO Vakfı ve Antalya Kültür Sanat işbirliği ile 3- 4- 5 Haziran 2016 tarihlerinde Antalya’da gerçekleşecek.

Tres Court Antalya logolu

Jenerik hariç 3 dakikadan kısa filmlerden oluşan tematik seçkiler ve aynı özelliklere sahip bir uluslararası yarışmanın bulunduğu festivalde kurmaca, animasyon, belgesel, müzik klibi, video blog gibi her türden film yer alabiliyor.

Fransa merkezli ve 18 yıllık bir geçmişe sahip olan ‘Tres Court International Film Festival,’ 30 ülke ve 83 şehirde eşzamanlı olarak yapılıyor. Türkiye’de ilk kez Antalya’da seyirci ile buluşacak olan festivalde, Türkiye’den film ve seçkilere de yer verilecek. Film gösterimleri ise Picasso ve Andy Warhol sergileriyle Antalya sanat hayatına dinamizm katan Antalya Kültür Sanat oditoryumunda yapılacak.

Daha önce ‘En İyi 10 Kısa Film’ projesi ve ‘Uluslararası Antalya Sinema Günleri’ gibi organizasyonlara imza atan Antalya Sinema Derneği girişimiyle Antalya’ya kazandırılacak olan festivalin, aynı zamanda yine dernek tarafından Türkiye’nin farklı illerine de taşınması için çalışmalar devam ediyor.

Mustafa Güler

Mustafa Güler

1985 Denizli doğumlu. Süleyman Demirel Üniversitesi Elektronik Haberleşme Mühendisliği mezunu. Aynı bölümün Yıldız Teknik Üniversitesi ‘nde olanında master öğrencisi. Telekomünikasyon sektöründe kendi mesleğiyle iştigal ediyor. İstanbul'a ısınamayan Egelilerden. Progressive Rock tutkunu, Ege ve Orta Anadolu türküleri araştırıcısı, askeri tarih ve uluslararası ilişkiler meraklısı. Akdeniz ve Latin sinemasını estetik buluyor ve kendine yakın hissediyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Fahrenheit 451 Yeniden Çekiliyor

Sonraki yazı

Oldboy'un Yönetmeni Park Chan-Wook’tan Yeni Film!