Haberler

Victor Frankenstein Fragmanı Yayında!

VFPoster

James McAvoy’un Doktor Frankenstein’ı, Daniel Radcliffe’in ise onun sadık asistanı Igor’u canlandırdığı yeni uyarlama “Victor Freankenstein”den ilk fragman ve poster yayınlandı. Posterin sloganı ise oldukça iddialı; “Yaratıcılarınızla Tanışın”.

BBC yapımı efsane TV dizisi Sherlock’un da 4 bölümünü yönetmiş olan Paul McGuigan, filmin yönetmenlik koltuğunda oturuyor. Ayrıca yine Sherlock’tan aşina olduğumuz, hem bizi ürküten, hem de garip bir şekilde kendisini sevdirmeyi başaran, dizinin kötü adamı Moriarty’i canlandıran isim olan Andrew Scott da filmde önemli bir rolde yer alıyor. Bu yeni adaptasyonda yaratılan canavardan çok, canavarın yaratıcıları üzerinde durulacağı tahmin ediliyor.

Mary Shelley’nin 19. yüzyılda yazdığı kitabı filme Max Landis tarafından uyarlandı ve hikâye bu defa da Igor’un perspektifinden anlatıldı. Fakat film “kibirli dahi adam ve yardımcısı” konusuyla, kitaptan çok, Guy Ritchie’nin Sherlock Holmes’ünü andıracak gibi duruyor. Ne olursa olsun, Viktorya İngilteresi’nde geçen bu “ölümsüzlüğü bulma” çabasının hikayesini izlemek eğlenceli olacağa benziyor.

Fragmanın bir güzel tarafı da, çekimler sırasında çok eğlenmiş ve iyi arkadaş olmuşa benzeyen James McAvoy ve Daniel Radcliffe’in komik ve “kafası karışık” sunumuyla başlaması. Bahse konu fragmanı haberimizin devamında izleyebilir ve filmin yeni posterini inceleyebilirsiniz.

Poster

İrem Güller
1990 yılında, şu an ne kadar sıcak olduğunu pek hatırlayamadığı bir yaz gününde dünyaya geldi. Ege Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı üzerine eğitim aldı. Edebiyatı, tiyatroyu ve sinemayı, esasen özünde “kurgu” barındıran her şeyi çok seviyor. Hikayeler anlatmaktan, hikayeler dinlemekten, gerçek olanı hikayeleştirmekten hoşlanıyor. Metinler üzerine düşünmek ve kendi metinlerini yaratmak en büyük tutkusu.

Yorum yaz