Fil'm Hafızası
Haberler

Vive Le Cinema / Yaşasın Sinema!

Vive Le Cinema / Yaşasın Sinema!

Yaşasın Sinema! İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde devam ediyor…

İstanbul Fransız Kültür Merkezi ve Başka Sinema işbirliğiyle gerçekleşen Vive le cinéma (Yaşasın Sinema) programı Nisan ayında yeni filmlerle devam ediyor. Sinemaseverler tarafından büyük ilgiyle karşılanan programda yakın tarihli ve ödüllü beş Fransız yapımı ve ortak yapımı yer alıyor. Son zamanlarda uluslararası festivaller tarafından ödüllendirilen ve basın tarafından beğeni toplayan filmler, İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde Cumartesi günleri saat 14.30, 16.45 ve 19.15 ve Pazar günleri saat 14.30 ve 16.45’te kültür merkezinin sinema salonunda izleyiciler ile buluşacak.

Barbara

Yönetmen: Mathieu Amalric

Şarkıcı Barbara’nın hayatı filme çekilecektir. Çekimlerin başlamasına az bir zaman kala, başroldeki aktris, şarkıcının kişiliği, hareketleri şarkıları, sesi üzerine çalışmaktadır.

 

 

 

 

Beni Adınla Çağır

Yönetmen: Luca Guadagnino

1983 yazında, İtalya’nın kuzeyinde 17 yaşındaki Elio Perlman günlerini, ailesinin 17 yüzyıldan kalma villasında geçirmektedir. Notaların kopyasını çıkarıp, flörtleşmektedir …

 

 

 

 

 

Stalin’in Ölümü

Yönetmen: Armando Iannucci

Moskova, 1953. Felç geçirdikten sonraki günlerde, Stalin’in muhafızlığını yapan bakanlar, kontrolü ele geçirmek için şiddetli bir savaş başlattılar.

 

 

 

 

 

Tam programa ve kayıt sayfasına buradan erişebilirsiniz.

 

 

 

 

 

Çisel Bozar
1993 doğumlu ve Kadıköylü. Kimya ile geçen lisans hayatını diplomayı aldığı an terk etti. Şu an Kadir Has Üniversitesi’nde Sinema ve Televizyon yüksek lisans yapıyor. Yazar ve çeker. Angelopoulos'u çok sever.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir