Haberler

Yıldız Kısa Film Festivali Başlıyor!

Kısa film gösterimleri, söyleşiler, atölye ve panellerin yapılacağı Yıldız Teknik Üniversitesi Yıldız Kısa Film Festivali 22 Mayıs’ta başlıyor.

Yıldız Teknik Üniversitesi Sinema Kulübü tarafından 10.su düzenlenecek olan Yıldız Kısa Film Festivali, 22 Mayıs’ta sinemaseverlerle buluşacak. Festival kısa film gösterimlerinin yanı sıra çeşitli panel, söyleşi ve atölyelerle sinemaseverlere keyifli anlar yaşatacak. Festival kapsamında düzenlenecek olan kısa film yarışmasında ise kurmaca ve deneysel olmak üzere iki dalda ödül verilecek. Mustafa Ziya Ülkenciler ve Derya Alabora’nın jüri üyeliğini yapacağı festival, Yıldız Teknik Üniversitesi’nin Davutpaşa ve Beşiktaş kampüslerinde gerçekleştirilecek. Yerli yapımların yanı sıra uluslararası festival seçkilerinin de bulunacağı festival 26 Mayıs‘a kadar devam edecek. Tüm sinemaseverlere açık olan festival aynı zamanda ücretsiz. Festival kapsamındaki etkinlik ve film gösterimlerine ise buradan  ulaşabilirsiniz.

Gamze Güner

Gamze Güner

1994'ün karlı bir kış günü dünyaya geldi. Liseye gidene kadar kendini bilmez bir haylaz olarak yaşadı. Lise yıllarında edebiyata olan ilgisiyle beraber sinemaya olan ilgisi de katlanarak arttı. Lise yıllarında çok istediği gazetecilik mesleği üzerine 4 sene lisans yaptı. Fakat bildiği doğrulardan vazgeçmemek adına gazetelerde çalışmamaya karar verdi. Fotoğraf çekmek, sinema üzerine okumak ve yazmak ise en büyük tutkuları arasında.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Önceki yazı

Morrissey'in Biyografik Filmi Geliyor!

Sonraki yazı

Üç Raylı Tren: The Darjeeling Limited (2007)