Haberler

Gerard Depardieu, Stalin’i Canlandıracak!

En son Guillaume Nicloux’un Cannes’da yarışan filmi Valley of Love’da izlediğimiz Fransız usta oyuncu Gerard Depardieu’nun, yeni filminde Sovyetler Birliği liderlerinden Joseph Stalin’i oynayacağı bildirildi.

fotonoticia_20151229174238_1280

Hollywood Reporter’ın haberine göre, Jean-Daniel Baltassat’nın 2013’te yayımlanan Stalin’in Saltanatı (Le Divan de Staline) adlı romanından uyarlanacak film, 1950’lerde geçecek ve Stalin’in anıtını yapmakla görevlendirilen bir sanatçıya odaklanacak.

Fransız aktris Fanny Ardant’ın yöneteceği film, 1950’lilerin Sovyet Rusya’sında geçecek olan filmin yapımcılığını ise Fransız-Portekiz ortaklığındaki Leopardo Filmes üstlenecek. Filmin kostüm ve dekorları Moskova’daki Mosfilm stüdyoları tarafından sağlanacak.

Filmin oyuncu kadrosu, çekimleri ve vizyon tarihiyle ilgili ise henüz bir bilgi yok.

2013 yılında Fransa’da çıkan zenginler yasasına tepki göstermek amaçlı Rusya vatandaşlığına geçen aktör, 2011 yılında Fransız-Rus yapımı Rasputin filminde Grigori Rasputin’i canlandırmıştı. Depardieu, bir süre önce de İkinci Dünya Savaşı sırasında Sovyet Hava Kuvvetleri pilotlarıyla birlikte savaşan Fransız pilotlarının gerçek öyküsünü anlatan bir film yapmak istediğini söylemişti.

Manolya Akdemir

Manolya Akdemir

Almanya'da doğdu, Aydın'da büyüdü, Antalya'da okudu. Şimdi ise İstanbul'da okumaya devam etmekte. Bu kısa ve karışık hayatı içinde en çok zevk aldığı şey önce sinema alanında sonra da diğer kültür-sanat dallarında kendini geliştirmek oldu. Öğrenmenin kutsallığına ve sonsuzluğuna inanıyor. Şimdilerde ise şu ana kadarki birikimini diğer fillerle paylaşmayı amaçlıyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

9. İstanbul Animasyon Festivali’nde Ödüller Sahiplerini Buldu

Sonraki yazı

2015'te neler oldu?