Haberler

1. Orta Avrupa Film Festivali Devam Ediyor!

Bu sene birincisi düzenlenen Orta Avrupa Film Festivali, “Fantastik Dörtlü” teması ile devam ediyor..

oaff poster

Macar Kültür Merkezi’nin ev sahipliğini yaptığı Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Polonya ve Slovakya’nın işbirliğiyle gerçekleşen festival geçmişte benzer dinamiklerle gelişen bu ülke sinemalarının ve sinematografilerinin fantastik, büyü ve korku motiflerine odaklanıyor. Festival seçkisi, özellikle yirminci yüzyılın ikinci yarısından “üsluplu” filmleri öne çıkarıyor.

Ayrıca festivale eşlik edecek olan Gama Gallery’de, 11–23 Aralık 2015 tarihleri arasında bir Orta Avrupa filmleri afiş sergisi olacak.

Festival bugün György Pálfi’nin yönettiği bol ödüllü film Taxidermia ile devam edecek. Festival kapsamında gösterilecek olan diğer filmler ve tarihleri ise şöyle:

 

 

26 Kasım, Perşembe 18.00 – Taxidermia

27 Kasım, Cuma 18.00 – Kediler Şehri

28 Kasım, Cumartesi 11.00 – Ruhundaki Aşk

28 Kasım, Cumartesi 14.00 – Kuştüyü Perisi

28 Kasım Cumartesi 18.00 – Bir Yaz Gecesi Rüyası

28 Kasım’da sona erecek olan festivalin tüm film gösterimleri ücretsiz. Gösterilecek filmlerle ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Erdem Cerrah

Erdem Cerrah

1992 Ağustos’unda Eskişehir’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu. Akşam yatmak, sabah da kalkmak bilmeyen bir insan. Çocukluğundan beri tam bir basketbolsever. Filmler ise vazgeçilmezi. Fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başladığı şu sıralarda izlenmesi gereken filmler, okunması gereken kitaplar ve dinlenmesi gereken müzikler arasında sıkışıp kalmışlık hissini tatmakta.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

The Sunset Limited (2011)

Sonraki yazı

Engelim Olmayın Derneği Öncülüğünde Sine Datça Açıldı