Haberler

10. Balıkesir Sinema Günleri Başlıyor!

Balıkesir Sinema Amatörleri Derneği’nin “Mahallenin Orta Yeri Sinema” temasıyla düzenlediği Balıkesir Sinema Günleri bugün başlıyor!

balikesir-post

Bu yıl 10.su gerçekleştirilecek olan festivalin bugün yapılacak olan  açılış gecesinde, Film Yönetmenleri Derneği Başkanı değerli yönetmen Reis Çelik’in yanı sıra, Kar Korsanları filminin yönetmeni Faruk Hacıhafızoğlu ve bu yılki Zeus Altarı Sinema Ödülü’ne layık görülen Halil Ergün gibi isimler bulunacak. Festival, açılış konuşması ve ödül takdiminin ardından Kar Korsanları filminin gösterimiyle başlayacak.

Mahmut Fazıl Coşkun’un Yozgat Blues adlı filminden Burak Aksak’ın Bana Masal Anlatma’sına kadar birçok filmi sinemaseverlerle buluşturacak olan festivalde, sinema gösterimlerinin yanı sıra “Bir Film Okumak” ve “Ustalara Saygı” adı altında iki söyleşi yapılacak.

8 Ekim’de son bulacak olan festivalde, her yıl olduğu gibi bu yılki programda da gösterimi yapılacak filmler sinemaseverler tarafından ücretsiz olarak izlenebilecek. Festival programını ise aşağıda ayrıntılı olarak bulabilirsiniz.

balikesir

Erdem Cerrah

Erdem Cerrah

1992 Ağustos’unda Eskişehir’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu. Akşam yatmak, sabah da kalkmak bilmeyen bir insan. Çocukluğundan beri tam bir basketbolsever. Filmler ise vazgeçilmezi. Fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başladığı şu sıralarda izlenmesi gereken filmler, okunması gereken kitaplar ve dinlenmesi gereken müzikler arasında sıkışıp kalmışlık hissini tatmakta.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Beyoğlu Antika Festivali Başladı!

Sonraki yazı

Hitchcock "Welcome to Hitchcock" İle Ekranlara Geliyor