Vizyon

22 Ocak’ta Vizyonda!

youth

Youth / La Giovinezza (Gençlik)

Yönetmen: Paolo Sorrentino

Oyuncular: Michael Caine, Harvey Keitel, Rachel Weisz, Jane Fonda, Paul Dano

Tür: Dram

Süre: 124 Dakika

Ülke: İtalya, İsviçre, Fransa, İngiltere

Fred ve Mick adlı iki eski arkadaş Alpler’in eteklerinde bir otelde tatillerini geçirmektedirler. Besteci ve şef Fred (Michael Caine) emekli olmuştur. Mick (Harvey Keitel) ise halihazırda projeler üretmeye devam eden bir yönetmendir. Artık hayatlarının sonlarına yaklaşmış olan iki adam, otelde geçirdikleri süre boyunca etraflarındaki her şeye merak duygusuyla bakmaktadır. Mick son büyük başyapıtının senaryosu üzerinde hırsla çalışmaktadır, ancak Fred’in emeklilikten vazgeçmeye niyeti yoktur. Sadece İtalyan sinemasının değil, son dönem Avrupa sinemasının en dikkat çeken yönetmenlerinden olan Sorrentino’nun ilginç kamera açıları, çarpık yüzler, muhteşem müzikler ve stilize görseller geçidiyle nefes kesici bir seyirlik sunuyor.

 

revenant

The Revenant (Diriliş)

Yönetmen: Alejandro González Iñárritu

Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Tom Hardy, Domhnall Gleeson

Tür: Dram, Macera, Gerilim, Western

Süre: 156 Dakika

Ülke: ABD

Hugh Glass, kürkleri için hayvanları avlayan bir kuruluş için çalışan deneyimli bir tuzakçıdır. Fakat avlandıkları bölgelerde kendilerinden başka hem  yerli Kızılderililer hem de Fransız birlikleri kol gezmektedir. Bir av ertesinde bir boz ayı tarafından ölümcül bir biçimde yaralanan Glass’ı, yavaşlamamak adına ekibi ölüme terk eder. Fakat bölgeyi herkesten iyi bilen avcı Glass hayata tutunur ve yavaş da olsa yaraları iyileşir. Zira yaşama tutunması için oldukça geçerli bir sebebi vardır. Geçen yıl Birdman (2014) ile Oscar alan yönetmen Alejandro G. Iñárritu’nun yönetmen koltuğunda oturduğu film,  A Novel Of Revenge kitabından beyazperdeye uyarlandı. Filmin başrolünde ise Leonardo DiCaprio bulunuyor.

Mustafa Güler

Mustafa Güler

1985 Denizli doğumlu. Süleyman Demirel Üniversitesi Elektronik Haberleşme Mühendisliği mezunu. Aynı bölümün Yıldız Teknik Üniversitesi ‘nde olanında master öğrencisi. Telekomünikasyon sektöründe kendi mesleğiyle iştigal ediyor. İstanbul'a ısınamayan Egelilerden. Progressive Rock tutkunu, Ege ve Orta Anadolu türküleri araştırıcısı, askeri tarih ve uluslararası ilişkiler meraklısı. Akdeniz ve Latin sinemasını estetik buluyor ve kendine yakın hissediyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Ettore Scola Hayatını Kaybetti

Sonraki yazı

İki Siyahi Müslüman Erkeğin Aşkını Anlatan "Naz ve Mâlik", İzleyiciyle Buluşuyor!