Haberler

24. Uluslararası Adana Film Festivali’nin Afişi Hazır!

Bu yıl 25 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında 24’üncüsü düzenlenecek olan Adana Film Festivali’nin Festival Afişi yayımlandı.

Festival’de; Ulusal Uzun Metraj Film, Uluslararası Uzun Metraj Film, Uluslararası Kısa Film, Uluslararası Öğrenci Kısa Filmleri ve Adana Kısa Film Maratonu olmak üzere 5 ayrı kategoride toplam 30 Altın Koza Ödülü verilecek.
Ayrıca bu yıl ilk kez festival süresince gerçekleşecek Sinema Pazarı’nda, sektörün önemli oyuncuları, yönetmenleri, aenaristeri ile sinemanın diğer tüm meslek birimleri, film dağıtımcıları, yapım şirketleri, diğer festivallerden temsilciler gibi sektörğn önemli isimleri bir araya gelecekler ve paneller, imza günleri gibi etkinlikler festival süresince devam edecek.

Festival etkinlik takvimi ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı ancak diğer detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Ezgi Nur Ünlü
1989 senesinde dünyaya geldiğinden beri hayatı hep meraklı gözlerle izledi. Hayatı ve dünyayı izlerken bir yandan inşaat mühendisliği eğitimi aldıysa da sinemanın yeri onda hep ayrı oldu. Şu anda Yıldız Teknik Üniversitesi'nde İnşaat Mühendisliği Bölümü Ulaştırma Ana Bilim Dalı'nda yüksek lisans eğitimine ve sinemadaki yenilikleri takip etmeye devam ediyor.

Yorum yaz