Vizyon

26 Ağustos’ta Vizyonda!

451360Don’t Breathe (Nefesini Tut)

Yönetmen: Fede Alvarez

Oyuncular: Stephen Lang, Dylan Minnette, Jane Levy, Daniel Zovatto

Tür: Gerilim

Süre: 88 dakika

Bir arkadaş grubu, gözleri görmeyen varlıklı bir adamın evine hırsızlık için girip, kusursuz bir silahlı soygun gerçekleştireceklerini ve kolayca kaçabileceklerini düşünmektedir. Fakat planları istedikleri gibi işlemeyecektir.  Zira ev sahibi aslında korkmaları gereken, oldukça tehlikeli bir adamdır.

Başrollerinde Jane Levy, Dylan Minnette, Daniel Zovatto ve Stephen Lang’in bulunduğu, yönetmen koltuğunda Fede Alvarez’in yer aldığı filmin yapımcıları arasında Sam Raimi var. Senaryosu ise Fede Alvarez’le birlikte Rodo Sayagues’e ait.

 

Saraybosnada-Ölüm-2016-1Smrt u Sarajevu / Death In Sarajevo (Saraybosna’da Ölüm)

Yönetmen: Danis Tanovic

Oyuncular: Snezana Vidovic, Izudin Bajrovic, Vedrana Seksan, Muhamed Hadzovic

Tür: Dram

Süre: 85 dakika

1. Dünya Savaşı’nı başlatarak Avrupa’nın siyasi haritasını değiştiren Avusturya veliaht Prensi Ferdinand’ın ölümünün 100. yıldönümü yaklaşırken, Saraybosna’daki Hotel Europa Birleşmiş Milletler’in önemli bir toplantısına ev sahipliği yapmaya hazırlanmaktadır.

Aynı gün, otelin çatı katında yapılan TV yayınında sabit politik duruşlar asırlık tartışmalara yol açarken, otel müdürü tam da bu önemli günde grev yapmaya karar veren çalışanları engellemeye çalışmaktadır. Grev sözcüleri yavaş yavaş ortadan kayboluyorken, en önemli konuklardan birini korumaya çalışan polisin tek derdi ise eşine almak istediği kanepenin fiyatıdır.

Film Bernard – Henri Lévy ‘nin “Hotel Europe” adlı oyunundan uyarlandı.

 

*Sinemia üyeliği ile 2 sinema bileti fiyatına 30 sinema bileti alabilir, ay boyunca vizyondaki tüm filmleri, tüm sinema salonlarında ayrıcalıklı ve sınırsız olarak izleyebilirsiniz. Her gün kullanabileceğiniz üyeliğinize, 2D-3D ve gözlük ücretleri dahil olup, detaylı bilgi ve davetiye talepleriniz için www.sinemia.com‘u ziyaret edebilirsiniz!

Gözde Bertuğ
İstanbul’da doğdu, orda büyüdü. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra farklı sektörlerde çalıştı, çalışıyor. Çeşitli sivil toplum kuruluşları, dernek ve vakıflarda gönüllü olarak çalıştı, çalışıyor. Haritalar, notalar, sosyal sorumluluk projeleri, yeni yerler ve yepyeni yüzler en sevdiği şeyler. Sinemaya da bayılıyor, o yüzden burada.

Yorum yaz