Vizyon

28 Ekim’de Vizyonda!

2Julieta

Yönetmen: Pedro Almodovar

Oyuncular: Emma Suárez, Adriana Ugarte, Michelle Jenner, Rossy de Palma

Tür: Dram

Süre: 99 dakika

Kızını ararken kendi iç yolculuğuna çıkan Julieta’nın hikâyesini konu alan Julieta, Pedro Almodovar tarafından Alice Munro’nun kısa hikâyelerinden sinemaya uyarladı. Kocası Xoan’ın trajik ölümünden sonra Julieta, kızı Antia ile Madrid’te yeniden bir hayat kurmaya çalışır. Fakat yaşadıkları acı, onları yakınlaştırmak yerine birbirlerinden daha da uzaklaştırır. On sekiz yaşına kadar Julieta ile yaşayan Antia, bir gün aniden evi terk eder. Julieta kızını bulmaya çalışırken, onu ne kadar az tanıdığını anlar. Bir gün yolda karşılaştığı, Antia’nın en yakın arkadaşlarından Bea’dan, kızının yerini öğrenir. Bundan sonra Julieta’nın geçmişe olan yolculuğu ve hesaplaşması başlar.

 


29406173_maxKubo and the Two Strings (Kubo ve Sihirli Telleri)

Yönetmen: Travis Knight

Tür: Çizgi Film

Süre: 101 dakika

Animasyon stüdyosu Laika tarafından hayata geçirilen Kubo ve Sihirli Telleri, fantastik bir epik, aksiyon-macera çizgi filmi. Zeki ve iyi kalpli Kubo, Hosato, Akihiro ve Kameyo’nun da yaşadığı kentte insanlara hikâyeler anlatarak mütevazı bir hayat sürer. Fakat, diğerlerine oranla daha sessiz olan varlığı, bir gün eski bir kan davasının peşine düşen kötü bir ruhu yanlışlıkla çağırmasıyla bozulur.

Kubo artık kaçmak zorundadır. Güçlerini Maymun ve Böcek’le birleştirir. Ailesini kurtarmak ve büyük samuray savaşçısı olan şehit babasının gizemini çözmek için heyecanlı bir sefere çıkar. Kubo, mirasının sırrını ortaya çıkarmak, ailesini yeniden bir araya getirmek için sihirli müzik enstrümanı samiseninin yardımıyla, intikam peşinde olan Ay Kralı ve kötü ikiz kız kardeşlerin de aralarında bulunduğu tanrılarla ve canavarlarla savaşmak zorunda kalacaktır.

 

*Sinemia üyeliği ile 2 sinema bileti fiyatına 30 sinema bileti alabilir, ay boyunca vizyondaki tüm filmleri, tüm sinema salonlarında ayrıcalıklı ve sınırsız olarak izleyebilirsiniz. Her gün kullanabileceğiniz üyeliğinize, 2D-3D ve gözlük ücretleri dahil olup, detaylı bilgi ve davetiye talepleriniz için www.sinemia.com‘u ziyaret edebilirsiniz!

Gözde Bertuğ

Gözde Bertuğ

İstanbul’da doğdu, orda büyüdü. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra farklı sektörlerde çalıştı, çalışıyor. Çeşitli sivil toplum kuruluşları, dernek ve vakıflarda gönüllü olarak çalıştı, çalışıyor. Haritalar, notalar, sosyal sorumluluk projeleri, yeni yerler ve yepyeni yüzler en sevdiği şeyler. Sinemaya da bayılıyor, o yüzden burada.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz
Önceki yazı

Harry Potter ve Lanetli Çocuk Şimdi Türkçe!

Sonraki yazı

En Dipteki İnci Gibi: Detachment